Powraca tradycja - Górnicza Orkiestra zagra dla Mysłowic!

03 grudnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Na Kopalni Węgla Kamiennego Mysłowice - Wesoła rozpoczęły się uroczystości barbórkowe. Podczas dzisiejszej akademii wręczone zostały awanse i wyróżnienia. W uroczystości udział wziął Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz. Jutro Orkiestra Dęta obudzi mieszkańców dzielnicy Rymera i okolic.

Foto: ITVM

Do Mysłowic powraca latami kultywowana tradycja. Środowe uroczystości patronki górników Świętej Barbary rozpoczną się od przemarszu Orkiestry Górniczej KWK Mysłowice - Wesoła ulicami naszego miasta.

Podobnie świętują mieszkańcy katowickiej dzielnicy Nikiszowiec. Tam Barbórka rozpoczyna się od przemarszu Orkiestry KWK Wieczorek. Do niedawna była to jedyna taka pobudka w roku i jedyne miejsce na Górnym Śląsku, gdzie w tak szczególny sposób oddawano cześć górniczej braci.

- Dziękuję Orkiestrze Dętej i Mirosławowi Kaszubie za chęć powrotu do naszych górniczych tradycji. W tym roku obudzimy mieszkańców dzielnicy Rymera, w przyszłym postaramy się zagrać w innej części miasta, związanej z przemysłem wydobywczym. Zapraszam wszystkich chętnych wysłuchania śląskiej i górniczej muzyki w najlepszym wydaniu o godzinie 6:30, w okolice ulicy Karola Miarki - mówi Prezydent Dariusz Wójtowicz.

O godzinie 6:30 Orkiestra Dęta Happy Big Band pod kierownictwem Mirosława Kaszuby rozpocznie przemarsz spod „Szybu Wschodniego” w kierunku ulicy Mikołowskiej. Zagrają dla rodzin górniczych i mieszkańców, dla których ważnym elementem życia społecznego jest kultywowanie tradycji naszych przodków.

Następnie gwarkowie przejadą pod Kopalnię Mysłowice - Wesoła, aby wziąć udział w głównych uroczystościach zaplanowanych przez Polską Grupę Górniczą.
 

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice