Polityczno-dziennikarski duet nęka prezydenta i jego współpracowników

02 sierpnia 2021

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Od kilku tygodni, stałym gościem w Mysłowicach jest dziennikarz śledczy stacji tvn24 Grzegorz Łakomski. Jego praca polega m.in. na nachodzeniu w domu i w pracy osób związanych z Dariuszem Wójtowiczem. Niedawno, dziennikarz zasłynął z medialnego ataku na Witolda Bańkę - szefa Światowej Agencji Antydopingowej. Co ciekawe całą sprawę z szefem Agencji nakręcał poseł PO Wojciech Król. Czy dziennikarz i poseł współpracują ze sobą? Czy wspólnie działają w Mysłowicach chcąc zdyskredytować prezydenta Wójtowicza i jego otoczenie?

Telefony późnym wieczorem i wypytywanie o życie prywatne - to standard pracy dziennikarza śledczego stacji tvn24. Reporterska nagonka trwa w Mysłowicach od dobrych paru tygodni. Łakomski odwiedza ludzi w domach, stawia pytania z tezą, sugerującą działania nieetyczne lub niezgodne z prawem. W tle reportażu temat kopalni Brzezinka.

Co dziwne, dziennikarz nie pyta o lata 2012-18 gdy zapadały najważniejsze decyzje ws. budowy kopalni, tylko o ostatnie dwa lata, gdy prezydent Wójtowicz miał jedynie potwierdzić w oficjalnym dokumencie, czy dana inwestycja jest zgodna z miejscowym planem. Wszystkie zgody i decyzje ws. nowej kopalni zapadały w latach gdy prezydentem był Edward Lasok a jego prawą ręką, a pózniej posłem - Wojciech Król.

Nazwisko tego ostatniego pada tutaj nieprzypadkowo. 24 listopada 2020 roku w portalu tvn24 ukazał się materiał autorstwa Grzegorza Łakomskiego uderzający w Witolda Bańkę - szefa Światowej Agencji Antydopingowej, wcześniej ministra w rządach PiS. W tym samym dniu, konferencję prasową w sejmie nt. Witolda Bańki organizuje Poseł Król. Co więcej, Król wypowiada się w tekście Łakomskiego.

Polityczno-dziennikarski duet ujawnia się kilka miesięcy później, w kwietniu 2021 roku. Schemat działania ten sam. Dziennikarz pisze: „Bańka mógł złamać przepisy ustawy antykorupcyjnej”, a poseł Król organizuje konferencję prasową na której zapowiada, że wystąpi do organów ściągania ws. Bańki.

Szef Światowej Agencji Antydopingowej nie pozostaje dłużny. Witold Bańka zapowiedział kroki prawne wobec Grzegorza Łakomskiego w związku z „wielomiesięcznymi działaniami” mającymi na celu zdyskredytowanie go. Działania posła Króla określił zaś jako „obrzydliwe i pełne oszczerstwa”.

O podawaniu nieprawdziwych informacji i naruszeniu etyki dziennikarskiej przez Grzegorza Łakomskiego czytamy na stronach polskiej policji:

„Niektóre osoby mogłyby pokusić się o przypuszczenie, że działa Pan na granicy naruszenia etyki dziennikarskiej.”
„W dniu 16 listopada br. na stronie internetowej Grzegorz Łakomski zawarł nieprawdziwe informacje na temat poleceń wydawanych w Policji.”
 To cytaty pochodzące ze strony policja.pl.

Czy dziennikarsko-polityczny duet ma tym razem za zadanie zdyskredytowanie w oczach opinii publicznej osoby prezydenta Mysłowic i jego najbliższego otoczenia? Jakie „prawdy” wyjdą na jaw w „dziennikarskim śledztwie”? Czy będzie w nim mowa o wsparciu jakiego udzielał posłowi Królowi prezes mysłowickiej spółki okołogórniczej, która ma podpisaną umowę o współpracy z firmą Brzezinka, planującą budowę nowej kopalni w Mysłowicach? Jedno jest pewne, stary układ polityczno-towarzyski w naszym mieście ma się dobrze i zrobi wszystko by wrócić do gry. W tym wszystkim dziwi jednak udział ogólnopolskiej stacji telewizyjnej.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice