Pokahontaz nakręcił teledysk w Mysłowicach!

08 lipca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

W niedzielne popołudnie dużo działo się w Mysłowicach! Podwórko przy ul. Świerczyny zamieniło się w plan zdjęciowy do teledysku zespołu Pokahontaz, który wczoraj odwiedził Mysłowice. Już niebawem będzie można oglądać efekty pracy.

Teledysk, kręcony m.in. w Mysłowicach  jest o tyle wyjątkowy, że powstaje do utworu pt. „100lat” opowiadającego o powstaniach, historii, Śląsku i tradycjach, a który będzie  muzyczną lekcją historii. Autorzy mają nadzieję, że ta nowoczesna forma przekazu dotrze nie tylko do młodzieży. W utworze i klipie dostrzeżemy niezwykłe połączenie tradycji z nowoczesnością, bo taki właśnie jest współczesny Śląsk. Premiera teledysku już niebawem. Zachęcamy do śledzenia profilu: 1p00wstanie - zaczęło się w Mysłowicach, gdzie pojawi się teledysk jak również kanału na YouTube: MaxFloRec TV.

Co najważniejsze, utwór „100lat” powstał w ramach obchodów 100-lecia Wybuchu I Powstania Śląskiego i widowiska pn. „Zaczęło się w Mysłowicach”. Pierwsze wykonanie utworu na żywo odbędzie się właśnie 14 sierpnia w Mysłowicach! Już teraz gorąco zapraszamy! Jednocześnie dziękujemy Muzeum Powstań Śląskich za wsparcie i udostępnienie ekspozycji do wykorzystania w teledysku.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice