Pojazd do transportu zwierząt przekazany!

12 lipca 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

W środę TOZ w Polsce Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Mysłowicach o godzinie 14:00 odbyło się uroczyste przekazanie pojazdu do transportu rannych i chorych zwierząt, który zakupiony został przez Zarząd Główny TOZ w Polsce.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Urzędu Miasta Mysłowice Bartłomiej Gruchlik, Tadeusz Witański i Joanna Frysztacka. Przedstawicielem Rady Miasta Mysłowice był Dariusz Wójtowicz, organizacjię wspierającą zwierzęta Anna Foltyńska, a stowarzyszenia Wspólnie dla Mysłowic Agnieszka Harmata. Byli również pracownicy Schroniska oraz wolontariusze.

Mat. Iwona Chajto

Nie jest tajemnicą, że współpraca władz miasta Mysłowice z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami jest niewystarczająca, a rzec nawet można, bardzo chłodna. Wcześniejsze zapewnienia o daleko sięgającej pomocy spełzły na niczym.

Schronisko najbardziej wspierane jest przez mieszkańców Mysłowic i ościennych miast, wolontariuszy oraz kilku samorządowców, których nazwiska pomijane są w oficjalnych materiałach publikowanych przez służby Urzędu Miasta Mysłowice. To ukazuje świadomość problemu ludzi reprezentujących władze miejskie, dla których osobista vendetta wazniejsza jest niż rozumne działanie.

Mat. Chajto Iwona

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice