Podwórko Powstańcze przy Bytomskiej 17 otwarte OdNowa!

20 lipca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Pozytywne zmiany w Mysłowicach widoczne są gołym okiem. Kolejnym miejscem gdzie można usiąść na ławce, odpocząć czy spotkać się i porozmawiać z sąsiadami jest podwórko przy ulicy Bytomskiej 17.

W piątkowe popołudnie dokonano uroczystego otwarcia, w którym oprócz mieszkańców Starego Miasta uczestniczyli kierownicy miejskich jednostek, urzędnicy odpowiedzialni m.in. za współpracę z mieszkańcami i władze miasta.

Na tę okoliczność przygotowana została podwórkowa zabawa, którą otworzyli Prezydent Dariusz Wójtowicz, Dyrektor MOK Michał Skiba, z-ca Dyrektora MZGK Michał Sablik i Prezes ZOMM Marcin Podsiadło.

Dla najmłodszych urzędnicy i radni miejscy przygotowali kolorowe balony, watę cukrową, kolorowanki, odblaskowe przypinki, dmuchane piłki, a pracownicy Mysłowickiego Ośrodka Kultury gry i zabawy.  Weronika Zacher ze Stage Art zorganizowała dzieciom inscenizacje taneczne.

Atmosfera była wspaniała, mieszkańcy zadowoleni, a dzieci szczęśliwe, że poświecono im tak wiele czasu na wspólną zabawę.

Warto wspomnieć, że jeszcze nie tak dawno przy Bytomskiej zalegały tony gruzu, trudno było dojść, bądź dojechać do budynku, a cały teren zarośnięty chaszczami.

Nowy Prezydent Miasta postanowił zmienić tę część Starego Miasta i wraz z kierownictwem Urzędu, Zakładu Oczyszczania Miasta oraz Miejskiego Zarządu Gospodarki Komunalnej podjął działania remontowe.

Wspólnymi siłami odrestaurowano, dewastowane latami i zaniedbane przez poprzednie władze miejskie, podwórko przy ulicy Bytomskiej 17.

Nasadzone zostały piękne drzewa, odbudowano chodnik, naprawiono schody z murkami, odtworzono drogę dojazdową od Towarowej, położone są piękne nowe trawniki, nasadzone drzewa i krzaki. Jest też nowy stół z ławami oraz piaskownicą.

Gdy wchodzimy na Bytomską, w oczy rzucają się wspaniale murale w narodowych barwach - stworzone w duchu Powstań Śląskich.

Bardzo cieszymy się, że idea odczarwonych podwórek nie umarła. W 2013 roku mieszkańcy ulicy Bytomskiej 17 własnymi rękami doprowadzili do swoistego odczarowania tego miejsca i od tego czasu dbali o ich najbliższe otoczenie.

Podsumowując jednym zdaniem wydarzenie - był to radosny, kolorowy i taneczny piątek na Starym Mieście w Mysłowicach, za który serdecznie dziękujemy!

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice