Po trupach do celu czyli wyborcza miłość do zwierząt!

31 października 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Okres wyborów to czas nieprzewidywalnych zdarzeń. Dzisiaj w Mysłowicach zbierze się trybie nadzwyczajnym Rada Miasta, aby podjąć projekt uchwały pozwalający przedłużyć umowę dzierżawy terenu na potrzeby Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Nie trudno zauważyć, że cudowna zmiana decyzji samorządowców i chęć przedłużenia umowy, nie jest spowodowana nagłą miłością radnych do zwierząt, ale polityczną potrzebą chwili.

Mat. Iwona Chajto

W niedzielę druga tura wyborów prezydenckich, w której rywalizują Dariusz Wójtowicz i Wojciech Król. Sztabowcy Króla widząc jego bardzo trudną sytuację i niechęć mieszkańców wobec partyjnego kandydata, postanowili zagrać na uczuciach ludzi. Chcą ubrać go w szatę obrońcy Schroniska!

I tu nasuwa się jedno ważne pytanie. Jak spece od królewskiej propagandy chcą to zrobić, skoro Król nigdy nie odwiedził bezdomnych zwierząt z mysłowickiego TOZ jako pracownik Urzędu Miasta, nawet jako Poseł, a tym bardziej jako kandydat na Urząd Prezydenta?!

Warto dodać, że ani Król, ani jego zwolennicy ze starego składu Rady Miasta nie pokazał się podczas niedawnego Dnia Otwartego, gdy mieszkańcy swoją obecnością manifestowali swoje niezadowolenie wobec Władz Miasta i bezczynności radnych. Z całej grupy samorządowców pokazał się jak zwykle tylko Dariusz Wójtowicz, który od ponad dekady czynnie uczestniczy w życiu tej instytucji.

Patrząc z boku na wyborcze harce Króla mam nieodparte wrażenie, że ten człowiek nie jest w stanie cofnąć się przed niczym, aby tylko przejąć władzę w Mysłowicach. W tej kampanii wykorzystał dla celów promocyjnych narodziny dziecka, teraz probuje lansować się na nieszczęściu bezdomnych i pokrzywdzonych zwierząt. A to daje pod rozwagę mysłowickim wyborcom!

Nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta Mysłowice (w starym składzie) odbędzie się we w środę 31 października o godz. 16:00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice