Plac Magazynowy to nie wysypisko śmieci!

22 stycznia 2021

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

W piątek w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie dotyczące budowy placu składowego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Mysłowicach.

Z urzędnikami i kierownictwem MPWiK spotkali się radni, przedstawiciele Rady Biznesu oraz mieszkańców.
Tematem przewodnim było omówienie ewentualnych zagrożeń związanych z budową placu składowego na terenach przemysłowych, których właścicielem jest miejska spółka.

Wcześniej w dzielnicy Bończyk i Janów Miejski „nieokreślone bliżej” osoby wprowadzały mieszkańców w błąd, informując o rzekomej budowie składowiska odpadów niebezpiecznych. Mieszkańcy byli zaniepokojeni takim obrotem sprawy wiec zapytali u źródła o potencjalne zagrożenia. Prezydent Miasta wysłał w czwartek list do rodzin bezpośrednio sąsiadujących z opisanym terenem.

- Nie jest prawdą, że powstanie kolejne składowisko odpadów niebezpiecznych w Mysłowicach. Mieszkańcy wprowadzani są w błąd przez kilka osób, które nawet nie zapytały urzędników o planach miasta czy spółki wodociągowej. To przykre, że dochodzi do takich sytuacji - powiedział Prezydent Miasta.

Dzisiaj na sali narad zostały przedstawione wszystkie informacje związane z inwestycją oraz brakiem zagrożeń środowiskowych. Prezydent Wójtowicz zaproponował aby Rada Biznesu miała wgląd we wszystkie procesy decyzyjne jakie będą podejmowane ze strony spółki wodociągowej.

- Proszę się nie martwić, że pozwolę doprowadzić do kolejnej katastrofy ekologicznej, jakiej dopuścili się moi poprzednicy w dzielnicy Brzezinka. Zapewniam, że inwestycja jest bezpieczna i zgodna z obowiązującymi, bardzo restrykcyjnymi przepisami prawa - zakończył Dariusz Wójtowicz.

LIST PREZYDENTA DO MIESZKAŃCÓW

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice