Pierwsze spotkania spółdzielców z Mysłowic!

21 listopada 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

W poniedziałek odbyły się dwa bardzo burzliwe spotkania spółdzielców z Mysłowic, którzy nie wyrażają zgody na nowy sposób rozliczania kosztów za centralne ogrzewanie i traktowanie lokatorów w sposób mało poważny przez władze Spółdzielni. Pierwsze rozpoczęło się o 16:45 w biurze Senatora RP Czesława Ryszki przy ulicy Grunwaldzkiej 22, drugie o 18:00 w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy Grunwaldzkiej 7. Frekwencja dopisała i zebrało się ponad 100 osób, ale zainteresowanych problemem jest o wiele więcej.

Jak już wcześniej wspominaliśmy, coraz większa grupa niezadowolonych mieszkańców Mysłowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej żąda dymisji członków zarządu i uczciwego rozliczenia kosztów centralnego ogrzewania. Wczoraj odbyły się pierwsze spotkania w tym temacie. Jedno w biurze Senatora Czesława Ryszki, drugie w Mysłowickim Ośrodku Kultury.

Były to pierwsze organizacyjne zebrania spółdzielców, którzy niebawem rozpoczną zbiórkę podpisów w celu zwołania nadzwyczajnego Walnego Zebrania Mieszkańców Mysłowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Determinacja ponad 100 uczestników jest duża i zebranie 10% podpisów członków Spółdzielni to pewnie kwestia czasu. - Dopłaty po 2 i 3 tysiące złotych w lokalach, w których wcześniej były zwroty to skandal. Wiele osób nie stać nawet na spłatę ratalną tych dotkliwych opłat. Nie pozwolimy kolejny raz tak niezrozumiałych rozliczeń pozamiatać pod dywan. Z kosztami wody też jest wiele niejasności - mówili zebrani.

Teraz dokonywana jest analiza regulaminów związanych z rozliczeniem kosztów oraz  statutu MSM pod kątem sposobu odwołania Rady Nadzorczej i później Zarządu. Mieszkańcy otrzymali darmowe wsparcie dwóch samorządowców, którzy korzystają z wiedzy specjalistów prawa spółdzielczego.

Wszyscy spółdzielcy z Mysłowic, którzy chcą wziąć udział w działaniach związanych z wyjaśnieniem niezrozumiałego rozliczenia kosztów centralnego ogrzewania, proszeni są o przybycie do Mysłowickiego Ośrodka Kultury w najbliższy poniedziałek 27 listopada, o godzinie 19:00.
Będą tam przygotowane dokumenty związane m.in. ze składaniem kolejnych druków reklamacji oraz powołania Stowarzyszenia Ochrony Lokatorów w Mysłowicach.

Szczegóły niebawem w naszym serwisie informacyjnym.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice