Pierwsza partia ulicznych koszy trafi na ulice miasta

22 października 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Do Mysłowic dotarła pierwsza partia nowych ulicznych koszy na śmieci. Zakup to realizacja wniosków płynących z rad dzielnicowych i decyzja prezydenta miasta, który jeszcze jako radny miejski wielokrotnie zwracał uwagę na ich brak w ciągach pieszych. Niebawem staną we wcześniej ustalonych miejscach.

W naszym mieście brakuje pieniędzy niemal w każdej dziedzinie życia społeczno gospodarczego, dlatego latami nie były realizowane wnioski mieszkańców w zakresie zakupu koszy czy ławek. Powoli zmieniamy oblicze zrujnowanego miasta, a obecny zakup to efekt poczynionych oszczędności - mówi prezydent Dariusz Wójtowicz.


Umowa na zakup 186 sztuk koszy betonowych opiewa na kwotę 54.907,00 złotych. Końcowy termin realizacji zaplanowany jest na 10 grudnia.
Wspomniana pierwsza partia to 88 sztuk. Na wszystkie nowo zakupione kosze, wcześniej ustalono lokalizacje z Radami Dzielnic.

- Jeżeli radni miejscy wyrażą zgodę, co roku sukcesywnie będziemy wymieniali uszkodzone kosze i stawiali w nowych lokalizacjach na terenie Mysłowic - mówi prezydent Wójtowicz.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice