Wydarzenia (6611)
plaga_pijanych_kierowcow.jpg

Plaga pijanych kierowców

Siedmiu nietrzeźwych kierowców - to bilans minionego weekendu na mysłowickich drogach."Najlepszy" wynik w tej niechlubnej rywalizacji osiągnął już pierwszy zatrzymany. Skontrolowany przy ul. Brzezińskiej mysłowiczanin wydmuchał aż 2,2 prom. alkoholu.

16 sty 2009 0 Więcej...
wypasione_boisko_na_bonczyku.jpg

"Wypasione" boisko na Bończyku

Na Bończyku rozpoczęto budowę kompleksu nowoczesnych boisk dla młodzieży. W połowie roku dzieci z osiedla pograją tam w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę.

15 sty 2009 0 Więcej...
utoniemy_w_swoich_smieciach.jpg

Utoniemy w swoich śmieciach

Znów zapłacimy więcej za wywóz śmieci. Od stycznia wzrosła nakładana przez Ministerstwo Ochrony Środowiska stawka za zrzut nieczystości na wysypisku. Za każdą tonę wywiezionych tam odpadów przedsiębiorstwa usług komunalnych zapłacą teraz 100 złotych - to o 25 złotych więcej niż…

12 sty 2009 0 Więcej...
linie_77_i_223_wracaja_na_swoje_trasy.jpg

Linie 77 i 223 wracają na swoje trasy

Od 17.01.2009 r. (sobota) linie 77 oraz 223 wracają na swoje stałe trasy. Autobus 77 nie będzie obslugiwał ul. Kościelniaka i pojedzie ul. PCK, natomiast linia 223 jadąc od Mysłowic nie będzie kierowała się do pętli w Kosztowach, tylko będzie wykonywała kursy dookoła Krasów.

11 sty 2009 0 Więcej...
niebezpieczny_chodnik_na_mikolowskiej.jpg

Niebezpieczny chodnik na Mikołowskiej

Kierowcy pakujący swoje pojazdy naprzeciwko budynku "Bauvereinu" notorycznie łamią prawo. Zamiast ustawiać swoje samochody na wytyczonym przez Urząd parkingu i w wyznaczonych do tego zatokach, jeżdżą swoimi samochodami na szerokości całego chodnika. Niestety nikt na to nie reaguje, a przechodnie…

11 sty 2009 0 Więcej...
szybciej_na_akcje.jpg

Szybciej na akcję

Policjanci mogą pochwalić się dwoma nowymi samochodami służbowymi, ale wciąż pracują w rozkopanej komendzie. Remont przerwano półtora roku temu. Kiedy zostanie wznowiony? Być może na wiosnę.

09 sty 2009 0 Więcej...
coraz_mniej_myslowiczan.jpg

Coraz mniej mysłowiczan

Mimo że więcej osób urodziło się niż zmarło, to liczba mieszkańców naszego miasta zmniejszyła się o prawie 300 osób, Ludzie po prostu wyjeżdżają z Mysłowic.

09 sty 2009 0 Więcej...
wypadek_na_s1.jpg

Wypadek na S1

Dużo szczęścia miał kierowca i pasażer mercedesa, który dzisiaj rano na drodze S1 w Mysłowicach, uderzył w tył stojącej na poboczu ciężarówki. Mimo groźnie wyglądającego zderzenia nikomu nic się nie stało.

09 sty 2009 0 Więcej...
wosp_na_myslowickim_rynku.jpg

WOŚP na mysłowickim Rynku

11 stycznia po raz XVII zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Tym razem dochód przeznaczony będzie na rzecz wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci! Finałowi przyświecać będzie również hasło „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.Mysłowicki sztab WOŚP znajdować się będzie jak zwykle…

08 sty 2009 0 Więcej...
gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice