Wydarzenia (6263)
nowe_legitymacje_policyjne.jpg

Nowe legitymacje policyjne

Legitymacje zastąpią dotychczasowe, które z końcem tego roku tracą ważność. Nowe legitymacje podobnie jak nowe dowody osobiste wykonane są z wielowarstwowego poliwęglanu i mają więcej zabezpieczeń.

28 gru 2008 0 Więcej...
w_przyszlorocznym_budzecie_zabraknie_wielu_milionow_zlotych.jpg

W przyszłorocznym budżecie zabraknie wielu milionów złotych

Nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta upłynęło spokojnie i szybko. Ale to tylko cisza zwiastująca burzę. Nawałnica nadejdzie równo za tydzień - we wtorek, 30 grudnia.Na ten dzień zaplanowano sesję budżetową. A spokojnie nie będzie, bo uchwalenie budżetu, to jedyna w roku okazja, by radni…

23 gru 2008 0 Więcej...
pierwsza_operacja_w_nowym_bloku_operacyjnym_szpitala_nr_2_zostanie_wykonana_juz_w_styczniu_przyszlego_roku.jpg

Pierwsza operacja w nowym bloku operacyjnym Szpitala nr 2 zostanie wykonana już w styczniu przyszłego roku

Komfortu pracy nie da się porównać - cieszą się pracownicy Szpitala nr 2 im. Tadeusza Boczonia. Pod koniec ubiegłego tygodnia uroczyście otwarto budowany przez kilka lat blok operacyjny. Inwestycję udało się skończyć równo 12 miesięcy później niż planowano.

23 gru 2008 0 Więcej...
podwyzki_ktore_nas_dotkna_w_2009_roku.jpg

Podwyżki, które nas dotkną w 2009 roku

Od stycznia 2009 roku czeka nas seria podwyżek. Prąd i gaz zdrożeją o kilkanaście procent, wywóz śmieci nawet o 30... Taki właśnie scenariusz czeka nas zaraz po Świętach Bożego Narodzenia.

23 gru 2008 0 Więcej...
dzis_najkrotszy_dzien_roku_potrwa_jedynie_7_godz_i_42_min.jpg

Dziś najkrótszy dzień roku, potrwa jedynie 7 godz. i 42 min

O godzinie 13.04 rozpoczęła się astronomiczna zima. Potrwa trzy miesiące, do 21 marca.Dziś mamy najkrótszy dzień w roku, będzie trwał jedynie 7 godzin i 42 minuty. Słońce wzejdzie o godzinie 7.43, zajdzie o 15.25. Kolejne dni będą coraz dłuższe.

21 gru 2008 0 Więcej...
rok_z_zycia_myslowic.jpg

Rok z Życia Mysłowic

Dobiega końca 2008 rok. Nadszedł czas podsumowań więc dziennikarze Życia Mysłowic postanowili przypomnieć miesiąc po miesiącu najważniejsze wydarzenia w naszym mieście. Życzymy miłej lektury

21 gru 2008 0 Więcej...
radni_uchwalili_budzet_wojewodztwa.jpg

Radni uchwalili budżet województwa

113 mln zł na zadaszenie Stadionu Śląskiego, prawie 30 mln dla lotniska w Pyrzowicach, 11 mln na Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku - to tylko niektóre pozycje z uchwalonego wczoraj przez radnych województwa śląskiego budżetu na 2009 rok.

20 gru 2008 0 Więcej...
nowa_nekropolia.jpg

Nowa nekropolia

Nowy cmentarz w naszym mieście powstanie na Ćmo-ku . Badania geologiczne wskazanego terenu wypadły pozytywnie i pora wziąć się za sporządzanie projektu technicznego. Finansowana z budżetu miasta inwestycja ma ruszyć w przyszłym roku.

20 gru 2008 0 Więcej...
od_srody_bez_zadnych_problemow_mozna_przejechac_autostrada_a4.jpg

Od środy bez żadnych problemów można przejechać autostradą A4

Barierki zwężające pasy ruchu zniknęły w nocy z wtorku na środę. Spokojnie przejechać będzie można przynajmniej do końca stycznia, gdy drogowcy będą kontynuowali wymianę asfaltu. Na te kilka tygodni spółka zarządzająca płatnym odcinkiem autostrady jak co roku postanowiła zawiesić…

20 gru 2008 0 Więcej...
gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice