Oświadczenie Prezydenta w sprawie wstrzymania eksmisji w Mysłowicach

23 marca 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

"Informacja o realizacji prawomocnych sądowych wyroków eksmisyjnych w Mysłowicach".

Szanowni Mysłowiczanie, w związku z trwającym stanem epidemii koronowirusa, kolejny raz pragnę poinformować o wstrzymaniu realizacji zaplanowanych przez MZGK eksmisji. Stosowne decyzje zostały podjęte w chwili ogłoszenia stanu epidemicznego przez Premiera RP. Planowane eksmisje wynikające z prawomocnych wyroków sądowych będą realizowane w terminach późniejszych.

Pomimo wcześniejszych zapewnień o wstrzymaniu eksmisji, na portalach społecznościowych ukazują się nieprawdziwe informacje o rozpoczętych przez Miasto działaniach komorniczych. Te Fake Newsy to obrzydliwa forma prowadzenia kampanii, kosztem ludzi będących w trudnej życiowej sytuacji.

Dzisiaj nie wiemy jak będzie wyglądał nasz kraj i nasze miasto oraz w jakiej kondycji ekonomicznej będzie nasza gospodarka po zakończeniu walki ze zbierającym śmiertelne żniwo koronawirusem. Dlatego proszę o wstrzemięźliwość i zaprzestanie nieprzyzwoitej medialnej gry na ludzkich emocjach.

Jednocześnie apeluję do lokatorów, którzy od wielu lat nie dokonują opłat czynszowych, o zawieranie ugody z Miastem, ratalną spłatę zaległości i współpracę z działem windykacji MZGK. Jeżeli zadłużeni lokatorzy podejmą współpracę z działem windykacji i rozpoczną spłatę należności, będę robił wszystko co w mojej mocy, aby im pomóc, bądź nawet odstąpić od zasądzonej eksmisji.

Dyrektor MZGK na bieżąco dostosowuje plan działania miejskiej jednostki, w tym również w zakresie realizacji eksmisji, do panujących warunków związanych z zaistniałą sytuacją w Polsce.

W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt z kierownictwem MZGK.

Prezydent Miasta Mysłowice
Dariusz Wójtowicz

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice