OSP Janów o przeprowadzonej zbiórce publicznej

21 stycznia 2013

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Organizator zbiórki publicznej OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA MYSŁOWICE JANÓW z siedzibą przy ul. 28- stycznia 11 w Mysłowicach informuje, że w dniach 22-23.12.2012 na terenie supermarketu REAL Mysłowice odbyła się zbiórka ofiarności publicznej. Zgodnie z decyzją Urzędu Miasta Mysłowice młodzież z Drużyn Pożarniczych pomagała w pakowaniu przedświątecznych zakupów, zbierając dobrowolne datki do puszek kwestorskich. Zobaczcie, na co spożytkowane zostaną zebrane środki.

W dwudniowej zbiórce łącznie udział wzięło 30 członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, którym z wolnych datków udało się zebrać kwotę 4292,85 zł.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na organizację następujących kwestii:

  • dwudniowy obóz szkoleniowy dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z OSP Dziećkowice, OSP Janów, OSP Kosztowy (łącznie 40 osób + opiekunowie);
  • szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy;
  • zajęcia sportowe podczas trwania ferii zimowych;
  • pokrycie kosztów przeprowadzenia zbiórki.

Kilka słów o planowanym obozie:

Obóz jest dwudniowym wyjazdem, na którym członkowie MDP będą mieli zajęcia z musztry, podstaw ochrony przeciwpożarowej, będą przygotowywali się na nich do zawodów MDP, czyli trenowali rozwijanie linii bojowej, uczyli się węzłów strażackich, będą mieli zajęcia z podstaw terenoznawstwa oraz na koniec będą brali udział w grze zaliczeniowej, w której będą mieli do zaliczenia punkty kontrolne. Na danych punktach  będą musieli się wykazać umiejętnościami zdobytymi podczas wcześniejszych zajęć. Taki obóz wyjazdowy daje możliwość poznania młodzieży jeszcze lepiej, z racji ciągłego przebywania z nimi, w ciągu dwóch dni można zrealizować program zajęć MDP, który stacjonarnie realizowałoby znacznie dłużej. Młodzież dzięki takim wyjazdom uczy się samodzielności, radzenia sobie w trudnych sytuacjach i poprawia swoje relacje z grupą. Podczas wszystkich zajęć dużą wagę przykłada się do umiejętnego radzenia sobie podczas pracy w grupach i budowania odpowiedzialności za powierzone zadania.

Koszt przeprowadzenia zbiórki publicznej wyniósł 470 zł, w tym:
- zgoda Urzędu Miasta 82 zł;
- puszki kwestorskie 95 zł;
- reklamówki jednorazowe 147 zł;
- identyfikatory 26 zł;
- posiłek dla wolontariuszy 120 zł;

Strażacy pragną podziękować serdecznie wszystkim mieszkańcom za włączenie się w akcję. Szczególne podziękowania kierowane są do dyrekcji sklepu REAL w Mysłowicach za możliwość przeprowadzenia zbiórki publicznej oraz Restauracji BRAKS za pomoc w przygotowywaniu posiłków dla młodzieży.

materiały: Michał Nita, opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Janów

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

Tagi: Janów
gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice