Osoba z niepełnosprawnością wzroku i/lub słuchu bezpieczna w przestrzeni publicznej - prelekcje w Senior Vigor!

05 lipca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Pełnomocnik Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych Pani Marta Ostrowska wspólnie z Krzysztofem Wostalem i Panią Agnieszką Majnusz na terenie Mysłowic zorganizowali pierwsze spotkanie, którego  tematyką było bezpieczeństwo  poruszania się osób z uszkodzonym wzrokiem i/lub słuchem w przestrzeni publicznej, pomoc tym osobom w życiu codziennym oraz mozliwosć wsparcia najbliższego otoczenia..

Spotkanie odbyło się 04 lipca  w Senior Vigor w Mysłowicach. Podczas warsztatów były prezentowane  min. umiejetności komunikowania się z użyciem pętli indukcyjnej i systemu FM, sposoby korzystania z aplikacji na smartfony, metody korzystania z już istniejacych udogodnień w przestrzeni publicznej dla osób z niepełnosprawnoscią.

Prelekcja głuchoniewidomego Krzysztofa Wostala spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród seniorów. Pytania, praktyka, ciekawe rozmowy, a także pyszne ciasto,  to tylko niektóre z atrakcji wczorajszego dnia!

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice