Odsłonięto Miejsce Pamięci Powstańczej w Mysłowicach!

15 sierpnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Po wielu miesiącach ciężkiej pracy, Miejsce Pamięci Powstańczej w Mysłowicach zostało odsłonięte. Na miejską uroczystość przybyło wielu mieszkańców i zaproszonych gości, którzy oddali hołd bohaterom Ziemi Śląskiej.

- Dzisiejszy dzień to ważna chwila nie tylko dla naszego miasta, ale również dla regionu i całego kraju. Oddajemy cześć pomordowanym córkom i synom ziemi śląskiej, którzy przelewali krew za naszą wolność i niepodległość. Dziękuję Wam Przyjaciele, że jesteście ze mną w tak ważnej chwili - powiedział Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz.

W uroczystym przecięciu wstęgi udział wzięli - Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Przewodniczący Metropolii Kazimierz Karolczak, Doradca Prezydenta RP Agnieszka Lenartowicz - Łysik, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bożena Borys Szopa.

W środowe popołudnie do Mysłowic zawitali parlamentarzyści, radni sejmiku województwa śląskiego, przedstawiciele Rządu RP, Kancelarii Premiera RP, Kancelarii Prezydenta RP, Prezydenci, Wójtowie i Burmistrzowie z całego naszego regionu oraz organizacje pozarządowe i przedstawiciele środowisk związanych z ruchem powstańczym.

Miejsce Pamięci jest od kilku dni oblegane przez mieszkańców, którzy z dumą spoglądają na odrestaurowaną cześć byłego parkingu przed dyrekcją zlikwidowanej KWK Mysłowice. 

My również zachęcamy do składania hołdu Powstańców Śląskim i górnikom, którzy odeszli na wieczną szychtę.

Foto: Nasze Myslowice.pl. Wkrótce więcej zdjęć!

Mat. Iwona Chajto

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice