Nowy prezydent ucina kumoterskie układy

15 kwietnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Wiosenne porządki nie omijają Urzędu Miasta. Prezydent Dariusz Wójtowicz rozwiązał umowę o pracę z naczelnikiem jednego z wydziałów. Powód – utrata zaufania. Firma należąca do małżonki urzędnika występowała w postępowaniach o wydanie decyzji administracyjnych prowadzonych przez tegoż urzędnika.

Niektóre ze spraw, w których brała udział firma małżonki procedowane były szybciej. Co więcej do magistratu trafiło też pismo ponaglające w sprawie prowadzonej przez urzędnika. Autorem pisma była... jego córka.

- Nie ma i nie będzie mojego przyzwolenia na tego typu działania – mówi Dariusz Wójtowicz. To między innymi przez kumoterstwo i prywatę znaleźliśmy się na finansowym dnie. Tylko dzięki odważnym i stanowczym decyzjom możemy zmienić obraz miasta – dodaje.

Od początku swojego urzędowania prezydent Wójtowicz mierzy się z układami, które przez lata zżerały miasto. Lichwiarskie umowy zawierane przez prezesów spółek. Dyspozycyjni dziennikarze zarabiający grube tysiące. Firma wizerunkowa z umową na ponad 100 tysięcy złotych dublująca zadania urzędników. W końcu rodziny i znajomi zatrudniani w miejskich jednostkach. Tak wyglądało nasze miasto na koniec 2018 roku.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice