Nowa organizacja ruchu na Rynku!

01 lipca 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Nowa organizacja ruchu na mysłowickim Rynku została wprowadzona z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców. Rynek nie zamyka się dla przedsiębiorców, jak wiadomo zamknięty odcinek nie utrudnia dojazdu do jakichkolwiek sklepów, restauracji czy innych punktów usługowych.

Chcemy aby serce miasta było strefą kultury i rozrywki dla całych rodzin. Na Rynku powstały boksy, w których będzie można posiedzieć w lożach paletowych, będą hamaki oraz leżaki – będzie można wypocząć. Mysłowicki Ośrodek Kultury zaplanował szereg letnich wydarzeń, które ściągną w to miejsce mnóstwo ludzi. Chcemy aby każdy mógł przyjść na płytę Starego Miasta i spędzić bezpiecznie czas.

W zeszłorocznej strefie chilloutu z piaskiem powstanie miejsce dla najmłodszych, gdzie będzie stało stanowisko z ciastkami, kawą czy z lodami. Będą leżaki tak aby opiekunowie mogli bezpiecznie przypilnować swoje pociechy, a przy okazji się zrelaksować.

Być może nie każdy wie, ale zakaz parkowania i zatrzymywania się na rynku obowiązuje od lat nikt jednak go nie respektuje. Teraz będzie inaczej, ponieważ przejeżdżające oraz parkujące w tym miejscu samochody niszczą małą architekturę oraz kostkę brukową znajdującą się na rynku.

Info: UM Mysłowice

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice