Nasz Felieton: Stawka większa niż śmieci

22 marca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Pomimo, że kampania wyborcza do samorządu zakończyła się w listopadzie ubiegłego roku, to do dzisiaj trwają agresywne ataki medialne na nowego Prezydenta Mysłowic. Szkalujące felietony ukazujące się w jaworznickim tygodniku, czy wpisy ludzi związanych z lokalnym parlamentarzystą PO Wojciechem Królem niszczą i tak już mocno nadszarpnięty wizerunek miasta.

Próby dyskredytacji niemal wszystkich działań Dariusza Wójtowicza, czy podburzanie ludzi w mediach społecznościowych potwierdzają słowa radnego Koalicji Obywatelskiej Tomanka, który już wielokrotnie odgrażał się, że jego nowe koleżanki i koledzy z klubu KO niebawem przygotują referendum, aby odwołać Prezydenta. Ostatni agresywny komunikat o planowanych podwyżkach za odbiór śmieci to kolejny element bezwzględnej politycznej układanki.

Prezydent Mysłowic zaprosił wszystkich radnych miejskich na robocze spotkanie i pokazał materiały finansowe, z których wynika, że pozostawienie stawek na obecnym poziomie spowoduje, że w 2019 roku Miasto będzie musiało dopłacić 9,463 mln złotych. O finansową szczerość i przedstawienie wszystkich dokumentów finansowych poprosili sami radni, więc Prezydent Miasta pokazał informację, że gdyby stawka za odpady segregowane wyniosła 25,00 zł, to system sam by się finansował.

Grupa radnych Koalicji Obywatelskiej wykorzystała to do celów propagandowych. To obrzydliwe działanie, bo część z nich jeszcze nie tak dawno rządziła naszym miastem, doprowadzając do budżetowej nicości. Smutne jest to, że radni KO zapewniali, że chcą współpracować z nowym Prezydentem, a chwilę później wbili mu polityczny nóż w plecy. Tak nieodpowiedzialne działanie nie wróży nic dobrego Mysłowicom.

Zapowiedzi o wspieraniu Prezydenta zakończyły się klapą. Tym samym zapewne zakończy się rozpowszechniana wizja referendum i pozbycia się nowego włodarza, który poodcinał możliwości zarobkowe ludziom, od lat czerpiącym pełnymi garściami, a to dajemy pod rozwagę tym, którzy jesienią ubiegłego roku przegonili z Mysłowic partyjniaków z Platformy Obywatelskiej, którzy z gazetą Co Tydzień siali nienawiść większą niż to się działo w Gdańsku.

Iwona Chajto 

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice