Mysłowicki nocny zakaz sprzedaży alkoholu od 19 czerwca!

12 czerwca 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Przypominamy, że już od 19 czerwca w Mysłowicach wchodzi w życie uchwała „prohibicyjna” o ograniczeniu sprzedaży alkoholu na terenie całego miasta w godzinach od 22:00 do 6:00. Uchwała od kilku dni jest opublikowana w Dzienniku Urzędowym.

Alkoholu nie będzie można kupić w sklepach czy stacjach benzynowych, jedynie w restauracjach i lokalach gastronomicznych. Mieszkańcy zastanawiają się, w jaki sposób obejść nieżyciową decyzje władz miasta.
Jednym z legalnych sposobów jest kupno alkoholu w przygranicznych sklepach, takich jakie funkcjonują np. na Modrzejowie - Niwce, tuż za mostem Niepodległości. Tam właściciele przymierzają się do wydłużenia godzin pracy, aby mysłowiczanie mogli legalnie zaopatrywać się w piwo, wino czy mocniejsze trunki podczas wieczorowych spotkań.

Mniej legalny sposób na obejście lokalnego prawa to sprzedaż na tak zwanych melinach, które według naszej wiedzy, przygotowują się już do handlu w kilku mysłowickich dzielnicach. Alkohol będzie można również dowozić.

I w taki oto sposób historia zatoczyła koło! Mysłowiczanie po „zakazany” towar będą przemieszczali się m.in. mostem po między Mysłowicami, a Sosnowcem!

Sandra Jędrzejas

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice