Mysłowicki Dzień Osob Niepełnosprawnych - foto relacja!

29 listopada 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

W czwartek 28 listopada w Mysłowickim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. 

Podczas spotkania wystąpił Krzysztof Wostal - działacz na rzecz osób z niepełnosprawnością sensoryczną,  głuchoniewidomy szkoleniowiec i nauczyciel. Kolejną prelekcję poprowadził założyciel organizacji DEBRA - wspierającej osoby chore na EB epidermolysis bullosa.

- Niepełnosprawność nie jest barierą do godnego życia, barierą jest brak zrozumienia potrzeb osób niepełnosprawnych. Dlatego w Mysłowicach tworzymy przyjazny klimat dla osób borykających się z różnymi dysfunkcjami - powiedział Prezydent Miasta Dariusz Wójtowicz

Uroczystość odbywała się pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza. Organizatorem przedsięwzięcia i pomysłodawczynią była Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych Marta Ostrowska,  która wspólnie z Dyrektorem MOK Michałem Skibą prowadziła uroczystość.

- Serdecznie dziękujemy sponsorom Toyota Katowice oraz restauracji Flaming Mysłowice za pomoc w organizacji wydarzenia - powiedział Michał Skiba.

Obchody zostały połączone z wystawą fotografii autorstwa Agnieszki Majnusz pokazującej codzienne życie osób z chorujących na EB.

Zostały również nagrodzone osoby z niepełnosprawnością,  które swoją codzienną działalnością i zaangażowaniem w różne dyscypliny społeczno - kulturalno - sportowe pokazują nam, że bariery  są po to, aby je pokonywać. 

Wyróżnienia otrzymali: Grażyna Siudzińska - Grabowska, Karina Stelmaszczuk, Rafał Granowski, Katarzyna Bożek, Piotr Jaromin, Radosław Kwietniewski.
Nagrody i wyróżnienia wręczali - Anna Skowron-Malinowska, Agata Chowaniak, Marta Ostrowska, Michal Skiba, Katarzyna Polok-Marcol.

Zostały również wręczone nagrody w integracyjnym konkursie plastyczno - literackim.
W kategorii przedszkole:
1. Leyla Dogan P- 8,
2. Milena Grabowska P-15,
3.  Natalia Czaja.

Kategoria klasy od   I- III:
1. Hanna Kwiecień,
2. Łukasz Krzemiński
3. Aleksandra Bruk i Hanna Kokot.

W kategorii literatura klasy od VI do VIII:
1. Kacper Roik - Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 w Mysłowicach
2. Karolina Sornek
3. Paweł Dusza.

Wyróżnienia Prezydenta Miasta Mysłowice powedrowały do Julii Szlachty, Adama Ślezaka, Marcina Hader, Zuzanny Piątkowskiej, Kacpra Gondzika. Na zakończenie odbył się koncert Gentelme's Haronica oraz wystawa fotografii w galerii małej w MOK-u.

- Dziękuję wszystkim przybyłym za udział w dzisiejszym spotkaniu, za cudowną atmosferę i współpracę - podsumowała Pani Marta Ostrowska.  


Uroczystość była tłumaczona na język migowy.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice