Mysłowice: Władze Miasta wspierają sportowe rodziny!

10 stycznia 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji płyną do nas dobre wieści. W tym tygodniu kolejne kluby otrzymały z rąk Prezydenta Mysłowic Dariusza Wójtowicza i dyrektora MOSiR Karola Pawlika niezbędny sprzęt do bezpiecznego uprawiania sportu.

Po tenisistkach stołowych „Mysław” przyszła kolej na wojowników  UKS JUDO, SHOGUN, ROAN FIGHT CLUB, UKS SIŁA i PIOSEK TEAM. Niebawem kolejne kluby otrzymają rzeczowe wsparcie z Miasta.

- Trenerzy, opiekunowie i młodzież z mysłowickich klubów sportowych otrzymują wsparcie od miasta, bo ciężko na to zapracowali podczas treningów czy zawodów klasy mistrzowskiej, godnie reprezentując Mysłowice. Ich wieloletnie wyrzeczenia i pot na skroniach nie zostały niezauważone przez władze miasta, dlatego staram się podziękować za wspaniałe sukcesy roku 2019 w postaci przekazanego sprzętu. Jestem z Was dumny, całe Mysłowice są z Was dumne” - powiedział Prezydent Dariusz Wójtowicz podczas spotkania z trenerami.

Niestety nie wszyscy samorządowcy chcą, aby Mysłowice inwestowały w działania, zmierzające do popularyzacji zajęć sportowych. Podczas sesji budżetowej wszyscy radni Koalicji Obywatelskiej oraz związani z Edwardem Lasokiem i Tomaszem Papajem uznali, że należy zabrać pieniądze przeznaczone na sport i kulturę. Za to nie ograniczyli wydatków np. na wypłacenie swoich diet.

Jak wiemy, na wniosek Pana radnego Jacka Szołtyska, aż 17 radnych miejskich drastycznie ograniczyło wydatki na mysłowicki sport, zabierając wszystkie(!) pieniądze z Kancelarii Prezydenta i ponad 2,2 mln złotych z dotacji na statutową działalność MOSiR. To wiąże się z drastycznym ograniczeniem zajęć sportowych, ograniczeniem zakupu sprzętu do bezpiecznego treningu, wyjazdów na turnieje czy wakacyjne turnusy.

Tylko szóstka radnych podczas głosowania stanęła po stronie sportowych rodzin, nie godząc się na ograniczenie zajęć, a są to - Agnieszka Harmata, Adrian Panasiuk, Piotr Styczeń, Andrzej Dombek, Artur Bula i Mariusz Wielkopolan.

Prezydent Dariusz Wójtowicz chce przywrócić, wcześniej zaplanowane w budżecie miasta na 2020 rok wydatki na sport oraz kulturę.  - Do skutku będę prosił Radę Miasta, aby oddać zabrane w grudniu pieniądze, przeznaczone na zajęcia sportowe i działalność statutową MOSiR w 2020 roku. Dzieci i młodzież nie mogą być zakładnikami politycznych rozgrywek, one nigdy nie rozumieją decyzji radnych. Skoro radni nadal chcą się wyżywać na mojej osobie, to niech przynajmniej nie robią tego kosztem młodych sportowców - powiedział Prezydent Wójtowicz.

Jaki sprzęt został przekazany w ostatnich dniach do mysłowickich sekcji?

Shogun Mysłowice
Kimona - Judogi Mizuno Keiko z logo miasta - 25 sztuk

Siła Myslowice
Keetebell, zestaw gum oporowych powerband, piłki lekarskie, manekin zapaśniczy, plotki treningowe, skakanki, pokrowiec na matę zapaśniczą

Piosek Team Mysłowice
Worki treningowe bokserskie, skakanki, piłki lekarskie, piłki do tenisa, kaski bokserskie

Roman Fight Club
Worki treningowe bokserskie, liny treningowe, gumy do ćwiczeń siłowych, atlas wielostanowiskowy, specjalistyczna ławeczka do ćwiczeń motorycznych.

Niebawem kolejne kluby zostaną zaproszone do siedziby MOSiR, aby odebrać kimona, dresy czy piłki.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice