Mysłowice: Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy!

20 maja 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Mieszkańcy Mysłowic gromkimi brawami przyjęli na Rynku Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Wizyta była związana z nadchodzącymi obchodami 100 rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. Uroczystości zaplanowano 14 sierpnia na terenie byłej Kopalni Węgla Kamiennego Mysłowice.

Tuż przed 16:00 rozpoczęła się wizyta Prezydenta RP, w której uczestniczyło kierownictwo Urzędu Miasta Mysłowice, przedstawiciele podległych jednostek oraz władze miasta. W uroczystościach uczestniczył również Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, Parlamentarzyści oraz pracownicy Urzędu Wojewódzkiego.

Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty pod pamiątkową tablicą Powstancow Śląskich w Urzędzie Miasta, a następnie udał się na spotkanie z Prezydentem Mysłowic Dariuszem Wójtowiczem i jego współpracownikami.

Następnie wszyscy udali się na spotkanie z mieszkańcami Mysłowic, które przygotowano na płycie Rynku.

Mysłowiczanie owacyjnie przywitali znamienitego Gościa, który był pod wielkim wrażeniem świetnej atmosfery. Wystąpienia Prezydenta Mysłowic i Prezydenta RP, które nawiązywały do rocznicy Powstań Śląskich, zostały nagrodzone gromkimi brawami. Później były pamiątkowe zdjęcia i rozmowy z licznie przybyłymi mieszkańcami.

Wśród przybyłych na płytę Rynku, można było zobaczyć ludzi z niemal wszystkich opcji politycznych. Andrzeja Dudę witali przedstawiciele mysłowickich placówek oświatowych, organizacji politycznych i pozarządowych, związkowcy, samorządowcy, ludzie kultury, sportowcy, artyści oraz pracownicy Urzędu.

- Dzisiaj Mysłowice zdały kolejny egzamin z demokracji. Pierwszy raz w historii miasta zawitał do nas urzędujący Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i spotkał się z wielką przychylnością mieszkańców. Dumny jestem z Mysłowiczan, którzy nie spoglądali na Pana Prezydenta RP przez pryzmat barw politycznych. W sposób godny i uroczysty przyjęli Głowę Państwa, pokazując mu swoje gorące serca - podsumował spotkanie Prezydent Dariusz Wójtowicz.

Tekst: Iwona Chajto

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice