Mysłowice: W sobotę otwarcie sali do treningów sztuk walki!

13 grudnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

W najbliższą sobotę o godz 12:00 nastąpi uroczyste otwarcie sali sportowej, przeznaczonej do treningów mysłowickich zawodniczek i zawodników sportów walki.  W wydarzeniu udział wezmą Prezydent Dariusz Wójtowicz, jego Zastepca Wojciech Chmiel i dyrektor MOSiR Karol Pawlik.

Sala znajduje się w budynku hali widowiskowo – sportowej, zlokalizowanej przy ul. ks. Norberta Bończyka 32.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który jest zarządcą obiektu odświeżył, a następnie wyposażył w niezbędny sprzęt salę tak, aby dzieci oraz młodzież z naszego miasta mogła w sposób profesjonalny uprawiać dyscypliny sportów walki, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością.

Harmonogram użytkowania sali został uzgodniony z klubami sportowymi.

- Sala w głównej mierze będzie służyła naszym mysłowickim wojownikom, którzy rozsławiają Mysłowice na arenach Polski, Europy i Świata. W razie zgłaszanych potrzeb, wyposażenie będzie na bieżąco uzupełniane. - mówi Prezydent Dariusz Wójtowicz.

Ponadto w obiekcie będą przeprowadzane cieszące się olbrzymią popularnością wśród płci pięknej, darmowe zajęcia z samoobrony. Zaplanowano również zajęcia wychowania fizycznego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 oraz dla dzieci i młodzieży, która uczestniczy w pilotażowym, nowatorskim projekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach, pod nazwą „Młodzieżowi Mysłowiccy Sportowcy”.

Do zajęć w ramach MMS przystąpiło już niemal 300 mysłowickich dzieci!

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice