Mysłowice: Maciej Kot tchnął bajkowe życie w Miejski Żłobek!

27 lipca 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Znany i szanowany artysta plastyk Maciej Kot postanowił sprawić prezent dzieciom kolejnej miejskiej placówki w Mysłowicach. Tym razem maluje korytarze i pokoje zabaw w Miejskim Żłobku przy ulicy Reymonta. Wcześniej, w 2013 roku przemienił mury Mysłowickiego Przedszkola nr 5 w bajkową krainę, o czym przypominamy TUTAJ!

Prace Macieja Kota są niesamowite, o czym możecie przekonać się osobiście, odwiedzając Żłobek lub za pośrednictwem naszego serwisu informacyjnego, zaglądając do fotogalerii dołączonej do materiału.

W jednym z materiałów artysta wspomina przyjacielskie relacje z mysłowickimi muzykami Wojciechem LALĄ Kuderskim z Myslovitz i Mietalem Walusiem z Negatyw, o czym możecie przeczytać TUTAJ!

Na przestrzeni ostatnich 17 lat, artysta tchnął życie w niemal 200 placówek medycznych oraz oświatowych. To dzięki niemu, chore i cierpiące dzieci czują się swobodnie poza rodzinnym domem.  Swoją pracą Maciej sprawił, że dzieci mają kolorowe bajkowe oddziały szpitalne, przypominające baśniowe krainy.

Jak można dowiedzieć się z oficjalnych źródeł, smutek i szarość szpitalnych pomieszczeń zaczął zmieniać w 2000 roku, kiedy to rozpoczął program „Motylkowe Szpitale” Fundacji Porozumienie bez Barier pani Jolanty Kwaśniewskiej.  - 17 lat malując szpitalne wnętrza oddziałów dziecięcych zamieniam je w krainy baśni, by pobyt ten mniej bolał - mówi Maciej Kot.

Wspomnieliśmy już wcześniej, że artysta wymalował już około 200 oddziałów szpitalnych dla dzieci oraz placówek oświatowych.
Więcej o twórczości i pracy Macieja Kota dowiecie się z Jego strony internetowej, która dostępna jest TUTAJ!

Oto Artyści i przyjaciele Macieja - fotogaleria!

Foto: Adam Chajto i Dariusz Wójtowicz

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice