Mysłowice: Kolejna tura rozmów w sprawie przebudowy linii tramwajowej

24 stycznia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Trwają zaawansowane rozmowy w sprawie przebudowy mysłowickiego torowiska oraz remontu ulic: Bytomskiej, Starokościelnej, Powstańców i Szymanowskiego. To jedna z najpoważniejszych inwestycji, jaka czeka nasze miasto w najbliższych miesiącach.

Terminy realizacji zadania były już kilkukrotnie przesuwane w czasie, przez co mysłowiczanie mają trudności z bezpiecznym poruszaniem się wzdłuż ulic Bytomska i Starokościelna, gdzie wyrwy są bardzo niebezpieczne dla uczestników ruchu.

24 stycznia w Urzędzie Miasta Mysłowice odbyło się kolejne w ostatnich tygodniach spotkanie z przedstawicielami spółki Tramwaje Śląskie.  Mysłowice reprezentował prezydent Dariusz Wójtowicz wraz ze swoja zastępczynią Urszulą Grucą. Zjawili się także naczelnicy Wydziału Infrastruktury Miejskiej, Inwestycji, Zamówień Publicznych, Bezpieczeństwa Publicznego i Reagowania Kryzysowego, a także kierownik Zespołu Administracji Drogowej.

Omówione na nim zostały takie kwestie jak zakres przedsięwzięcia. Jednak tematem przewodnim były brakujące w miejskim skarbcu pieniądze i organizacyjno techniczne wsparcie dla wykonawców inwestycji, ze strony mysłowickiego magistratu.

Planowana od kilku lat inwestycja jest kosztownym i trudnym ze względów technicznych do przeprowadzenia przedsięwzięciem. Projekt zakładać ma – przebudowę torowiska, odbudowę nawierzchni jezdni oraz chodników i ulic: Powstańców, Szymanowskiego, Starokościelnej i Bytomskiej.

Dodatkowo w rejonie Kościoła NSPJ ma zostać wybudowane rondo. Prezydent Miasta Dariusz Wójtowicz chce również, aby w miarę możliwości zostały odnowione elewacje oraz klatki schodowe gminnych kamienic na Starym Mieście.

- Ważne jest również, aby budynki komunalne zyskały przyłącza do uciepłowienia, a stare piece grzewcze zniknęły z lokali. To będzie jeden z elementów walki ze smogiem - powiedział Prezydent Wójtowicz.


Nie trudno się domyślić, że inwestycja pociągnie za sobą ogromne wydatki. Wstępnie szacuje się, że wkład jedynie Tramwajów Śląskich to kwota prawie 30 mln złotych! Miasto ma wyłożyć dodatkowo ponad 10 mln, których w budżecie nikt nie zabezpieczył.

Więcej informacji wkrótce.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice