Mysłowice: Dzień Otwarty w Schronisku dla Zwierząt! (fotogaleria)

15 października 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

W sobotę 13 paździenika odbył się kolejny Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Mysłowicach. Pracownicy i wolontariusze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami przygotowali dla Gości poczęstunek w postaci własnych wypieków, kawy i herbaty.

Skrzywdzone przez los koty i psy odwiedziły tłumy ludzi, którzy przynieśli ze sobą karmę, ciepłe koce i środki czystości. Niestety wśród uczestników wydarzenia nie dostrzegliśmy nikogo z władz miasta. Jedynym samorządowcem, który odwiedził w tym dniu zagrożone likwidacją Schronisko był radny miejski Dariusz Wójtowicz, który od wielu lat wspiera działania TOZ.

Mat. Iwona Chajto

Przybyli mieszkańcy i wolontariusze zapowiedzieli, że nie pozwolą zlikwidować Schroniska i zrobią wszystko co w ich mocy, aby TOZ mógł nadal funkcjonować na terenie Mysłowic.

- Po raz kolejny zapewniam wszystkich Przyjaciół zwierząt, że zaraz po wygranych wyborach wskażę tereny pod budowę nowego Schroniska dla naszych czworonogów i nie pozwolę, aby porzucone pieski oraz koty kolejny raz były narażone na cierpienie przez nieodpowiedzialnych ludzi. Pieniądze na nowe pomieszczenia pochodzić będą m.in. ze sprzedaży służbowych samochodów urzędu miasta oraz dyrektorów i prezesów miejskich zakładów - powiedział Dariusz Wójtowicz.

W sobotę ddbyło się ponad 50 spacerów z pieskami. Do sprawy likwidacji Schroniska TOZ wrócimy niebawem.

Iwona Chajto

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice