Mysłowice: Cyrk bez zwierząt - informacja prezydenta

10 czerwca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Szanowni Mieszkańcy Mysłowic,
otrzymuję coraz więcej informacji od zaniepokojonych mieszkańców o zbliżających się występach cyrkowych ze zwierzętami w naszym mieście.

Tutaj dostępna jest pełna treść oświadczenia

Los bezbronnych zwierząt, wykorzystywanych w haniebny sposób do pokazów cyrkowych, podobnie jak Wam, nie jest mi obojętny. Nieludzkie traktowanie zwierząt w celu zaspokajania potrzeb rozrywkowych ludzi jest niemoralne, a działalność ta niesie za sobą zagrożenia dla dobrostanu wykorzystywanych zwierząt oraz kształtowania właściwej postawy.

Wzorem innych prezydentów miast, ja również podpisałem stosowny dokument, aby wyrazić swój sprzeciw wobec wykorzystywaniu zwierząt w przedstawieniach cyrkowych, a tym samym zakazać organizowania takich wydarzeń na terenach gminnych.

Niestety, objazdowe przedstawienia cyrkowe w naszym mieście odbywają się na terenach prywatnych (np. za tzw. Bauverein`em), na co jako prezydent miasta nie mam wpływu.

Dzisiaj osobiście poprosiłem jednego z właścicieli wspomnianego terenu o zerwanie umowy z zespołem cyrkowym. Odpowiedź jest pozytywna dla nas i środowiska miłośników zwierząt. Odmówiono przyjęcia cyrku na terenie za Bauvereinem.

Treść zarządzenia prezydenta z marca 2019 roku, dostępna jest TUTAJ!

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice