Minął pierwszy tydzień "Przystanku Mysłowice"

12 września 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Minął pierwszy tydzień dzielnicowych spotkań z mieszkańcami jakie prowadzi Dariusz Wójtowicz, kandydat na Urząd Prezydenta Mysłowic. Grupa wolontariuszy, kandydaci do Rady Miasta jak i sam Wójtowicz odwiedzili już mieszkańców Bończyka, Wielkiej Skotnicy, Piasku, Starego Miasta, Brzezinki, Brzęczkowic, Larysza, Morgów i Wesołej. Spotkali się z setkami osób i poruszyli dziesiątki tematów dotyczących przyszłości Mysłowic.

Mat. Iwona Chajto

- Spotkania w terenie są znakomitym sposobem na wymianę poglądów z mieszkańcami i poznanie ich opinii na sprawy bezpośrednio związane z ich miejscem zamieszkania. Do końca kampanii wyborczej będę się starał odwiedzić jak najwięcej dzielnic, podwórek i kamienic, aby osobiście przekonać do swoich pomysłów oraz programu OdNowy Mysłowic - mówi Dariusz Wójtowicz.

Mieszkańcy w ostrych słowach komentują zaniedbania w dziedzinie pozyskiwania środków unijnych, doprowadzeniu do finansowej ruiny MPWiK i braku determinacji przy próbach przejęcia terenów po KWK Mysłowice. Często wspominają o zrujnowanych kąpieliskach miejskich, braku ławek i koszy na śmieci, zapuszczonym parku zamkowym, małej ilości dróg rowerowych, bałaganie w okolicach miejsc do składowania odpadów komunalnych oraz fuszerkach drogowych.

Za to pozytywnie oceniają zawodowe dokonania pracowników mysłowickiej oświaty, szczycą się sukcesami naszych sportowców i liczą na mądre decyzje w przyszłości.

- Dziękuję za dotychczasową pomoc wszystkim ludziom, którzy wspierają mnie organizacyjnie podczas tegorocznej kampanii wyborczej oraz spotkań z mieszkańcami. Liczę, że już niebawem będziemy realizowali nasze wspólne marzenia - podsumował Wójtowicz.

Do zobaczenia podczas kolejnych spotkań prowadzonych pod hasłem „Przystanek Mysłowice”.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice