Milena Pyka brązową medalistką MP U20!

25 czerwca 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Świetna wiadomość dotarła do Mysłowic, Milena Pyka jest brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorów U20!

W dniach 23-25 czerwca we Włocławku odbyły się 72 Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce w kategorii wiekowej U20. Nasza znakomita biegaczka z Mysłowic Milena Pyka w silnie obsadzonym biegu na 2000 metrów z przeszkodami, zdobyła brązowy medal!

Milena dobiegła do mety z czasem 6.48.24. Należy wspomnieć, że w biegu po brąz, aż 5 rywalek to aktualne zawodniczki Kadry Polski! Medal na tak ważnej imprezie to kolejny ogromny sukces dziewczyny z Mysłowic, której wyniki okupione są wielkimi wyrzeczeniami.

Podczas Mistrzostw Milena pobiegła również na dystansie 1500 i zajęła wysokie 5 miejsce, uzyskując czas 4.33.69. To Jej życiowy rekord na tym dystansie.

Przez okres od stycznia do maja przez dwa tygodnie każdego miesiąca Milena mocno trenowała na zgrupowaniach kadrowych, gdzie pod okiem trenerów przygotowywała się do obecnego sezonu. Niestety na obecną chwile nie udało się zrobić minimum na mistrzostwa świata i wraz z trenerem podjęła decyzję o skupieniu się na Mistrzostwach Polski oraz zdobyciu medalu, co właśnie uczyniła.

Ważnym dla Mileny wydarzeniem było  niedawne zdobycie 1 miejsca na pierwszych reprezentacyjnych zawodach w Czechach, gdzie dla Polski uzyskała maksymalną ilość punktów, czym również przyczyniła się do wygranego przez Polskę meczu narodów.

Tam Milena w biegu na 3000 metrów z przeszkodami w dobrym stylu zwyciężyła i jednocześnie uzyskała minimum na Mistrzostwa Polski seniorów, które odbędą się 20-22 lipca w Lublinie. Jest to dla niej ogromna szansa zaprezentowania się na tak prestiżowych zawodach.

Składając gratulacje Milenie i jej rodzicom, ślemy ukłony dla trenera Wiesława Paszty z Mysłowic!

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice