Mieszkańcy wskazali wiele usterek przy Janowskiej!

10 lipca 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Poniedziałkowe posiedzenie Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa zdominowane zostało tematem odbioru technicznego ulicy Janowskiej.  Według oficjalnych informacji Urzędu Miasta Mysłowice końcowy odbiór miał nastąpić 27 czerwca tego roku.

Tak przynajmniej pisały na portalu miejskim służby prezydenta. Jednak podczas posiedzenia okazało się, że odbiór Janowskiej nie został dokonany!

Podczas Komisji poinformowano radnych i mieszkańców, że zgłoszone usterki mają być usunięte do 14 dni. Nikt jednak do dzisiaj nie spisał z właścicielami nieruchomości protokołów z przedstawianymi wnioskami i przy kolejnej próbie odbioru prac drogowych może dojść do nieporozumień.

Mat. Iwona Chajto

Przybyli na Komisję mieszkańcy Janowa Miejskiego zgłosili wiele uwag i przekazali urzędnikom zdjęcia fuszerek drogowych. Zalewane podczas opadów posesje, zapadające się studnie na nowej drodze, brak miejsc parkingowych, wadliwe oznakowanie pionowe oraz poziome, zawężona jezdnia do 6 metrów czy niedoróbki przy wykonaniu chodników to najczęściej zgłaszane uwagi.

- Przebudowa Janowskiej to druga w ostatnich latach poważna inwestycja po Wielkiej Skotnicy, gdzie nie zaplanowano budowy drogi rowerowej! Gdy radni z sąsiednich miast pytają mnie dlaczego tak się dzieje, trudno mi znaleźć racjonalne wytłumaczenie na działania prezydenta. Zdarza się, że ze wstydem odpowiadam... taką mamy władzę, do której nie trafiają już żadne racjonalne argumenty - mówi Dariusz Wójtowicz z Rady Miasta.

Emocjonalna dyskusja trwała niemal 2 godziny. Mieszkańcy chcą wziąć udział w końcowym odbiorze prac drogowych, którego termin ma być podany do wiadomości publicznej. Wcześniej ma nastąpić spis wszystkich usterek i niedoróbek, aby ustalić zakres robót. 


O terminie odbiorów poinformujemy zainteresowanych za pośrednictwem naszego serwisu informacyjnego.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice