Medialna ustawka, czyli jak dziennikarze Lasoka i Króla chcą dopaść pozostałych kandydatów

10 października 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Finansowana przez Urząd Miasta Telewizja ITVM oraz wspierająca Wojciecha Króla gazeta Co Tydzień wpadły na pomysł organizacji rozmów ze wszystkimi kandydatami ubiegającymi się o fotel prezydenta Mysłowic. Udziału w zadawaniu pytań kandydatom odmówiono redakcji myslowice.net. Powód jak możemy się domyślać jest jeden. Niczym nieskrępowana próba kompromitacji rywali Lasoka i Króla m.in. przez redaktor Grażynę Haską, znaną z brutalnych ataków prasowych na wszystkich prócz Wojciecha Króla.

Ta sytuacja dowodzi, że tandem Lasok-Król ma się znakomicie. Szkoda, że opłacana z podatków mieszkańców Mysłowic Telewizja Internetowa zamienia się przed wyborami w tubę propagandową dwóch kandydatów.

Najbardziej kuriozalne są jednak „oficjalne” powody odmówienia redakcji myslowice.net uczestniczenia w serii rozmów z kandydatami. Pierwszy to za ciasne studio, drugi - udział w programie mają mieć tylko redakcje tytułów prasowych. myslowice.net regularnie, co miesiąc trafia do mysłowickich domów w największym nakładzie na rynku - 30 tysięcy egzemplarzy, przy kilku tysiącach Co Tydzień.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, nad rezygnacją z udziału w programie zastanawia się trzech kandydatów na prezydenta.

Iwona Chajto

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice