Mamy sondaż. Wybory mogą rozstrzygnąć się w pierwszej turze!

12 października 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Gdyby wybory odbyły się na tydzień przed 21 października, to wygrałby je Dariusz Wójtowicz 48,7% z dużą przewagą nad drugim Edwardem Lasokiem 19,2%. Trzeci, tuż za Lasokiem jest kandydat Platformy Obywatelskiej Wojciech Król 16,5%. Wójtowicz z poparciem blisko 49 procent ankietowanych ociera się o zwycięstwo w I turze. Brakuje tylko niecałe 2 procent. 

Najnowszy sondaż pokazuje, że mysłowiczanie chcą stawiać na kandydatów bezpartyjnych. Nie pomaga też miejsce urodzenia poza Mysłowicami. Stąd dopiero trzecia lokata urodzonego w Jaworznie Króla. Choć to i tak niezły wynik w porównaniu z poparciem dla partyjnych kandydatów cztery lata temu.

Przypomnijmy, że kandydatka Platformy Obywatelskiej ze Świętochłowic mogła liczyć w 2014 roku na poparcie 8 procent wyborców. Z kolei kandydatka Prawa i Sprawiedliwości Ewa Fica z Chorzowa zdobyła przychylność zaledwie 7,9 procent wyborców.

W porównaniu z sondażem przeprowadzonym w czerwcu tego roku na uwagę zasługuje wzrost notowań urzędującego prezydenta. To zapewne zasługa rozpoczętej niedawno kampanii.

Badanie sondażowe zostało przeprowadzone po rezygnacji Bernarda Pastuszki i Karola Kaszka, którzy jak przypominamy zrezygnowali na rzecz Dariusza Wójtowicza. W sondażu zleconym na rzecz portalu myslowice.net wzięło udział 483 dorosłych mysłowiczan.

Wyniki sondażu (bez osób niezdecydowanych). Frekwencja 47 procent. 

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice