Maciej Kot tchnął życie w mysłowickie przedszkole!

14 kwietnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Pomieszczenia przedszkola integracyjnego przy ulicy Portowej w Mysłowicach zmieniły się nie do poznania. W ostatnich tygodniach szare ściany zamienione zostały w kolorowe i pełne radości obrazy. Metamorfoza, jaka dokonała się w naszej placówce oświatowej, to efekt ciężkiej pracy artysty plastyka Macieja Kota.

Inicjatorem przedszkolnego przedsięwzięcia jest Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz, który osobiście zaprosił Pana Macieja do wspólnych prac mających na celu zmianę wizerunku i otoczenia miasta, a przy okazji kilku miejskich placówek.

Artysta plastyk Maciej Kot zmieniał już przestrzeń między innymi w szpitalach onkologicznych dla dzieci, szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski. Dzisiaj stworzył na ścianach mysłowickiej placówki prawdziwe arcydzieła.

- Niebawem spróbujemy zmienić wystrój wnętrz w Zespole Szkół Specjalnych w dzielnicy Brzęczkowice, ale wcześniej trzeba dograć szczegóły z pracownikami i kierownictwem szkoły, aby prace przebiegały płynnie i z zachowaniem bezpieczeństwa - mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Michal Woźniczko, który pełni merytoryczny nadzór nad pracami.

Spoglądając na piękne wnętrza przedszkola nr 7, rzec można, że do Mysłowic zawitała prawdziwa wiosna!

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice