Książka online dla każdego - za darmo!

02 sierpnia 2021

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna w Mysłowicach z radością informuje, że od sierpnia oferuje naszym czytelnikom darmowy dostęp do ebooków w trzech serwisach - IBUK Libra, Legimi oraz Ebookpoint BIBLIO.

Znajdziecie w nich publikacje dla studentów i pracowników naukowych (prawo, medycyna, nauki społeczne, ekonomiczne, humanistyczne, techniczne), ale również z zakresu literatury pięknej, literatury faktu, literatury dla dzieci i młodzieży, poradniki i słowniki. Dodatkowo serwis Ebookpoint BIBLIO oferuje wydawnictwa grupy wydawniczej Helion, w tym cenione i popularne tytuły z dziedziny informatyki i dziedzin pokrewnych, a także audiobooki oraz e-kursy.


Dostęp do w/w platform uzyskano w ramach zadania „Książki online dla każdego”. Zadanie finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021, a realizatorem jest Biblioteka Śląska.


Aby otrzymać dostęp do serwisów należy pobrać kod osobiście w swojej filii bibliotecznej lub mailowo, pisząc na adres czytelnia@mbpmyslowice.pl i podać swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej, następnie zarejestrować się lub zalogować na wybranej platformie, wprowadzić pobrany wcześniej kod i korzystać z zasobów. Kody wydawane będą od 2 sierpnia 2021 r.
Kody do IBUK Libra dają możliwość korzystania z platformy przez rok, czyli do 3 sierpnia 2022 r., natomiast do Legimi oraz Ebookpoint BIBLIO przez miesiąc od ich aktywowania. Po tym czasie (wygaśnięciu dostępu) można pobrać następny miesięczny kod. W każdym miesiącu kalendarzowym wydawana jest kolejna, ale ograniczona liczba kodów.


Pula miesięczna kodów do Legimi to 60 sztuk, natomiast do Ebookpoint BIBLIO - 20.
Kto pierwszy ten lepszy!

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Mysłowicach

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice