Kolejne 700 tysięcy na remonty dróg!

06 sierpnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Oto kolejna godna przedstawienia historia, jaka wydarzyła się w naszym mieście. Aż 16 lat trwała procedura przekazania pieniędzy do budżetu miasta, z odszkodowania za szkody górnicze.

„Szkoda” przy 3-Maja na odcinku 2000 metrów, od skrzyżowania ul. Laryską do granicy miasta Mysłowice/Katowice, została stwierdzona w 2003 roku.

Mat. Iwona Chajto

Warunkiem ugody była partycypacja KWK Mysłowice - Wesoła o wartości 700 000 zł. Z bliżej nieznanych nam przyczyn ugoda była przesuwana aneksami przez ostatnie 16 lat! Jest to nie lada wyczyn, nawet jak na mysłowickie warunki.

W tym roku Prezydent Dariusz Wójtowicz powiedział dosyć tym chorym praktykom. Postanowił spotkać się osobiście z Dyrektorem Kopalni i zakończyć tę urzędniczą farsę.

Pan Dyrektor widząc, że nowe władze miejskie są zainteresowane zakończeniem wieloletniej korespondencji, pomógł przygotować niezbędną dokumentację. Warto podkreślić, że tutaj Miasto otrzymało silne wsparcie decyzyjne Zarządu Polskiej Grupy Górniczej.

Efektem współpracy PGG, Dyrekcji KWK Mysłowice - Wesoła i Prezydenta Mysłowic jest kolejny zastrzyk finansowy na remont dróg, tym razem w wysokości 700 tysięcy złotych!

Pierwsza transza o wartości 350 tysięcy złotych wpłynie we wrześniu, druga o tej samej wartości, w październiku tego roku.

Nowy Prezydent Dariusz Wójtowicz stara się naprawiać błędy i zaniedbania swoich poprzedników. Efekty jego pracy widać niemal na każdym kroku. Jednak sam nie jest w stanie zmieniać naszego miasta i potrzebuje silnego wsparcia mieszkańców, jak i radnych miejskich.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice