Powolano zespol ds. ochrony zieleni i powietrza

02 lutego 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

W ostatnim dniu stycznia w Urzędzie Miasta odbyło się pierwsze robocze spotkanie zespołu do spraw zieleni i jakości powietrza.

Wzięli w nim udział – prezydent miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz oraz pracownicy urzędu. Przybyli również zaproszeni mieszkańcy Mysłowic, reprezentujący różne dzielnice oraz środowiska. Dyskusję zdominował temat smogu i złej jakości powietrza.

Wspólnie zastanawiano się nad tym jakie działania powinny być podjęte, aby poprawić jakość życia mieszkańców.

Przybyli na spotkanie wyrazili swoje potrzeby, obawy, jak również sugestie, co do skuteczności w działaniu.

Nie trudno się domyślić, że obecnie głównym problemem jest brak środków finansowych na likwidacje niskiej emisji. Na chwilę obecną najbardziej celowym działaniem, które można wprowadzić niemal natychmiast, to szeroko zakrojona kampania edukacyjna.

Uświadamianie i mówienie o zagrożeniach jakie niesie za sobą smog, to nie wątpliwie ważny aspekt w całym procesie walki z zanieczyszczonym powietrzem.

Komendant Straży Miejskiej poinformowała o ilości i skuteczności kontroli oraz przewidzianych karach dla osób, które palą w piecach paliwami zabronionymi.

W Urzędzie Miasta zostanie wyznaczona osoba, która od marca będzie odpowiedzialna za kontakt z osobami zainteresowanymi działalnością na rzecz miasta oraz informująca o możliwościach pozyskiwania środków zewnętrznych dla mysłowiczan. Będzie tez służyć radą oraz pomagać rozwiązywać problemy z wypełnieniem dokumentów.

Na spotkaniu został poruszony również temat zaniedbanych od lat miejskich terenów zielonych. Prezydent zadeklarował, że w miarę możliwości finansowych dobre pomysły mieszkańców będą realizowane przez Urząd.

Następnie spotkanie zaplanowane zostało na 25 lutego na godz. 17:00 w sali 204 Urzędu Miasta Mysłowice.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice