Kłamstwa o Parku Zamkowym i jego przebudowie

06 marca 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Fala nieprawdziwych informacji, agresywnych wpisów czy intryg w naszym mieście jest tak wielka, że trudno ją komentować bez emocji. 

Oto przykład kolejnej kłamliwej informacji, rozpowszechnianej przez kilku członków Rady Dzielnicy Piasek. Używamy słowa „kilku” ponieważ garstka agresywnych w działaniu działaczy, to zwolennicy posła Wojciecha Króla z Platformy. Obywatelskiej. Którzy to są, najprawdopodobniej dowiemy się po pierwszych przesłuchaniach. Samorządowcy nie mogą wprowadzać w błąd, nakręcać spirali nienawiści wśród lokalnej społeczności. To łamanie obowiązującego prawa.

Otóż w gablocie Rady Dzielnicy Piasek zawisła informacja o tym, że Park Zamkowy nie będzie remontowany. To wierutne kłamstwo, ale ktoś z członków Rady Dzielnicy, mający dostęp do gabloty, taką informację wywiesił. Nie podpisał się z imienia i nazwiska, ale w nagłówku użył nazwy Rady Dzielnicy.

Możemy przeczytać: „Z wielką przykrością jesteśmy zmuszeni przekazać Państwu informację dotyczącą projektu rewitalizacji dolnego parku zamkowego nie będzie realizowany”. To oryginalna pisownia. To stylistyczny bełkot, ale z jasnym przekazem.

Możemy również przeczytać, że „10 milionowa inwestycja nie doczeka się realizacji”. To również kłamstwo. Są pieniądze na rewitalizację Parku Zamkowego, niebawem dowiemy się jaka firma będzie realizowała inwestycję, znany jest również końcowy termin. To jednak nie powstrzymuje twardych zwolenników posła z Mysłowic przed bezpardonowymi atakami, rozpowszechnianiem kłamstw i medialnym szczuciem.

Prezydent Dariusz Wójtowicz ma w przyszłym tygodniu wydać komunikat w sprawie rewitalizacji Parku Zamkowego.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice