Kłamstwa Haskiej i Króla

21 lipca 2021

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Ukazał się kolejny materiał jaworznickiej gadzinówki, w której już sam tytuł jest manipulacją. Tekst, bo artykułem tego steku bzdur nie można nazwać, dotyczy posiedzenia sejmowej podkomisji ds. Sprawiedliwej Transformacji, w którym brał udział prezydent Dariusz Wójtowicz, prezydenci innych gmin górniczych, przedstawiciele rządu oraz parlamentarzyści. Posiedzenie zwołane zostało po to, aby wspólnie wypracować rozwiązanie problemu ryzyka utraty środków z Funduszu związanym z budową nowych kopalń węgla kamiennego.

Haska pisze, że Wójtowicz będzie przesłuchiwany oraz, że Król będzie coś prezentował.

Prezydent Dariusz Wójtowicz podczas obrad komisji, której był gościem, wziął udział w dyskusji przedstawiając swoje stanowisko. Nikt z obecnych - w tym Król - nie zadali prezydentowi Wójtowiczowi żadnego pytania, a już o jakimkolwiek przesłuchaniu nie było nawet mowy. Nie było również mowy o jakiejkolwiek prezentacji ze strony Króla, ponieważ jest to poseł z ostatnich sejmowych ław. Poseł zamiast bronić interesu Mysłowic, zadawał jedynie nieudolne i nerwowe pytania, na które najwidoczniej nie uzyskiwał satysfakcjonujących odpowiedzi. Został nawet upomniany, że jest to dyskusja, a nie komisja śledcza. Z treści pytań wynika, że Król chce oczyścić się z odpowiedzialności za proces decyzyjny związany z wydaniem koncesji dla Spółki Brzezinka.

Gdzie był Król w 2012, gdy był szefem Kancelarii Lasoka i w 2016, gdy był już posłem z Mysłowic?

W jaki sposób w latach 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 itd. poseł Król próbował zatrzymać proces budowy kopalni w Mysłowicach? Z jakimi pismami, wnioskami, prośbami o konsultacje społeczne zwracał się do Urzędu Miasta? Z tego co nam wiadomo nie ma takich dokumentów. Dziś poseł z Mysłowic chce kontrolować proces wydania koncesji. Dlaczego nie był przeciwnikiem budowy kopalni w poprzednich latach? Jak wiadomo poseł pozostaje w bliskiej relacji z szefem mysłowickiej firmy, która wspierała go podczas kampanii, a która to firma już dawno porozumiewała się ze Spółką Brzezinka w sprawie przyszłej współpracy. Może właśnie swoje własne interesy w nie tak dawnej przeszłości oraz chęć zdobycia mandatu posła były ważniejsze niż dobro Mysłowic.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice