Kino Teatr „ZNICZ” - uroczyste otwarcie!

24 listopada 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

W sobotni wieczór, w dzielnicy Brzezinka nastąpiło uroczyste otwarcie Kino Teatru „Znicz”. Sala widowiskowa i pomieszczenia gospodarcze zostały niedawno zmodernizowane oraz zakupiono również niezbędny sprzęt do działalności kulturalnej.

Pieniądze ośrodek pozyskał z ministerstwa kultury, a większość prac remontowych samodzielnie wykonali pracownicy MOK.

Wśród przybyłych można było dostrzec władze miasta Mysłowice - Dariusza Wójtowicza, Martę Jabłczyńską, Wojciecha Chmiela, Michała Woźniczko, Krzysztofa Dudzińskiego, panią posłankę na Sejm RP Ewę Kołodziej, dyrektorów miejskich jednostek, mysłowickich radnych, pracowników Urzędu Miasta, przedstawicieli Rad Dzielnicowych i organizacji pozarządowych.

W sobotę „Znicz” pękał w szwach. Goście w wypełnionej po brzegi sali gorąco reagowali, gdy na scenie pojawili się bohaterowie wieczoru - dyrekcja i pracownicy Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Gromkimi brawami podziękowali za przywrócenie kulturalnego życia w Brzezince oraz innych dzielnicach Mysłowic.

Otwarciu towarzyszyła wspaniała atmosfera. W kuluarach i na korytarzach odbywały się gorące dyskusje, przybyli wspominali wcześniejsze wydarzenia i byłych pracowników. Ten zjawiskowy wieczór uświetnili muzycy zespołu Raz, Dwa, Trzy.

Mat. Iwona Chajto, Foto: nadesłane i własne 

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice