Kino plenerowe i samochodowe w Mysłowicach!

23 maja 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Jeśli tęsknicie za dużym ekranem, wyjściem ze znajomymi lub rodziną do kina, zapachem popcornu...to jest propozycja dla Was. W przypadku kina samochodowego jest jeden warunek - musicie oczywiście mieć samochód z radiem. W dzisiejszych czasach to już na szczęście warunek nietrudny do spełnienia.

A czy wiecie, że w Stanach Zjednoczonych pierwszy pokaz kina samochodowego odbył się już w 1933 r.? Miłość do kina i samochodów połączyła Amerykanów prawie 100 lat temu, a lata 50-te i 60-te stworzyły z tej formuły zjawisko popkulturowe, które wędrowało sobie po świecie przez kolejne dekady. Obecnie w czasie epidemii, która łączy cały świat, zjawisko pokazów filmowych pod gołym niebem wydaje się być idealną formą spędzania wolnego czasu.
Zapraszamy wszystkich, ale pamiętajcie, że formuła zakłada: „kto pierwszy, ten lepszy”.

Każdy uczestnik (samochód) otrzyma przy wjeździe kartę z numerem samochodu, nr telefonu i menu. Na tej podstawie będzie można wysłać SMS z zamówieniem przekąsek i napojów. Zamówienie zostanie dostarczone przez obsługę, ale płatność może się odbyć tylko gotówką.

Druga propozycja to kino plenerowe „na leżakach” czyli swoisty filmowy piknik.
W ubiegłym roku kino plenerowe cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dlatego postanowiliśmy powtórzyć tę formułę. Zapraszamy wszystkich, ale pamiętajcie, że podobnie jak w przypadku kina samochodowego, ilość miejsc ograniczona.

Nie możemy zapominać o bardzo ważnej kwestii dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w czasie epidemii. Apelujemy, aby wszyscy, którzy będą chcieli wziąć udział w wydarzeniu stosowali się do obowiązujących zaleceń sanitarnych. Dlatego gorąco prosimy o zapoznanie się z poniższymi wytycznymi TUTAJ

Wkrótce opublikujemy ankietę, dzięki której wspólnie wybierzemy tytuły filmów do plenerowych projekcji. Śledźcie naszego fb, bądźcie aktywni, a już teraz rezerwujcie sobie niedzielne wieczory.

Udział w projekcjach jest bezpłatny.

Kino plenerowe i samochodowe w Mysłowicach

31.05.2020, Mysłowice Park Słupna

7.06.2020, Mysłowice Ławki („na leżakach”)

14.06.2020, Mysłowice Stare Miasto

Organizatorzy:
Urząd Miasta Mysłowice
Mysłowicki Ośrodek Kultury
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Rada Dzielnicy Ławki
Rada Dzielnicy Stare Miasto

Wspierają nas:
Straż Miejska w Mysłowicach
Zakład Oczyszczania Miasta
Państwowa Straż Pożarna
Policja w Mysłowicach

Info: Strona MOK Mysłowice

 

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice