Inwestycja drogowa na 3-go Maja, kolejne rozmowy!

11 lipca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

W środę 10 lipca w Szkole Podstawowej nr 14 w dzielnicy Wesoła odbyło się spotkanie mieszkańców z władzami miasta. Tematem przewodnim był remont ulicy 3-go Maja i utrudnienia związane z tą inwestycją.

Podczas burzliwej dyskusji, mieszkańcy zgłosili wiele wniosków, najczęściej związanych z przejazdem przez plac budowy oraz odprowadzeniem wód opadowych, które wdzierają się na posesje. Zakończenie inwestycji planowane jest w drugiej połowie 2020 roku - to efekt podpisanej umowy w 2018 roku przez ówczesnego zastępcę prezydenta Bartłomieja Gruchlika.

Obecne władze mają niewielki wpływ na zmianę harmonogramów robót. Wydział inwestycji oraz Prezydent Dariusz Wójtowicz prowadzą negocjacje związane z możliwością przyspieszenia prac budowlanych przez inwestora, aby przed okresem jesienno - zimowym zbudować chodniki i położyć nawierzchnię asfaltową. To uchroni mieszkańców starej Wesołej przed trudnościami z dotarciem do swoich domów gdy spadnie śnieg.

Niestety przez kilku mieszkańców i dziennikarzy związanych z jedną z partii politycznych w Mysłowicach, prowadzona jest nagonka medialna, która utrudnia rozmowy. To zaś może doprowadzić do zawieszenia rozmów, a tym samym utrudnienia życia mieszkańcom dzielnicy w trakcie prowadzonej inwestycji.

Kolejne spotkanie wstępnie zaplanowano na środę 24 lipca, również w SP14, o godzinie 16:00.

Jak już wcześniej informowaliśmy, inwestycja została zaplanowana, a umowy podpisane przez poprzednie władze miasta. Komunikat w tej sprawie ukazał się 27 czerwca - jego treść dostępna jest TUTAJ!

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice