Haska ciągnie za język!

13 listopada 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

W kolejnym bzdurnym felietonie, redaktorka jaworznickiej gadzinówki opisuje jakieś projekty, które rzekomo przypisuje sobie jako sukces prezydent Dariusz Wójtowicz. Pisze o rozmowach z jakimiś radnymi o tym jak w smutku zwierzają się jej ze swoich dokonań w poprzednich kadencjach. Szkoda tylko, że nie wspomina nazwisk tych radnych i nie wymienia nazwy żadnego przedsięwzięcia. Przepytani radni wymieniają cyt.: „To czy tamto przedsięwzięcie”. To czy tamto? Czyli które?

- Którzy to radni mają takie wielkie dokonania z poprzednich kadencji, że reagują na podsumowanie prezydenta śmiechem? Ci którzy zostawili prezydentowi braki w kasie miasta w kwocie 20mln zł? Czy też Ci, którzy ściągnęli do centrum Brzezinki niebezpieczne odpady? Jedyne co udało im się zrealizować to właśnie to - długi, brak pozyskiwania środków zewnętrznych i wspomniane odpady. Jednym słowem – lenistwo i ignorancja do granic możliwości.

- Od poprzednich władz, słyszeliśmy tylko o cudownych projektach i oglądaliśmy wizualizacje tych wielkich przedsięwzięć. Dwie kadencje widać było za mało na to aby mieszkańcy doczekali się ich realizacji. Teraz pozostaje im jedynie żałosna spowiedź marnemu pismakowi, który jak wszyscy zdążyliśmy się przekonać tylko napuszcza jednych na drugich.

- Ta „grupa” radnych to pewnie Ci, którzy w poprzednich latach słono płacili Haskiej za reklamy w jej mało poczytnym szmatławcu. Zapomnieli już chyba, że oni płacili, a ona na nich pluła i była jedną z przyczyn ich wyborczej porażki. W naszej ocenie to jest śmieszne.

- Pani redaktor zapewnia czytelników, że obejrzała film od początku do końca. Widocznie oderwanie od rzeczywistości albo chaos umysłowy sprawił, że nie odniosła się do 99 procent tegoż oto podsumowania.

- Blisko 26 mln zł pozyskanych środków zewnętrznych na drogi, przepiękne obchody 100-lecia wybuchu I Powstania Śląskiego, Bądź Jak Jezus, Dni Mysłowic, Alter Fest, Mysłowice Alternatywnie na Rynku, termomodernizacje miejskich szkół i przedszkoli, inwestycje w obiekty MOK i MOSiR, remont budynku sanepidu w parku Zamkowym, Promenada, Bike&Ride, Dom Senior+, Skate Park w Wesołej, plac zabaw w Kosztowach, nowe pracownie do nauki zawodu w CKZiU, organizacja sportowych wydarzeń, obchody 660 urodzin miasta, pomoc dla Szpitala nr 2, przejęcie działek po byłej KWK Mysłowice, powstanie Strefy Pamięci w dzielnicy Piasek, wsparcie OSP. I co najważniejsze promesa w wysokości 60 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na pozbycie się ogromnej ilości trucizny z dzielnicy Brzezinka.

- To, które to przedsięwzięcie to sukces tej „grupy” radnych?

I tak dla przypomnienia podsyłamy link z podsumowania pracy prezydenta miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza. Oceńcie sami. Link pod naszym materiałem!!!

 

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice