Harcerski Ogień Niepodległości!

06 listopada 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

11 listopada harcerze z mysłowickiego szczepu "Zielony Płomień" rozpalą na Górce Słupeckiej Ogień Niepodległości. Do udziału w wydarzeniu zapraszają nie tylko zuchów i harcerzy, ale także wszystkich mieszkańców miasta. Mysłowicki Ośrodek Kultury ma przyjemność włączyć się w organizację tego przedsięwzięcia.

"Przy trzaskającym płomieniu, liżącym drewniane żagwie, rozpoczyna się snucie historii o bohaterstwie, poświęceniu i uporze przeszłych pokoleń… Program Ogień Niepodległości jest zaproszeniem do wielopokoleniowego świętowania odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, zdobytej wiele lat temu i ciągle utrzymywanej pracą Narodu w czasach dzisiejszych. W całej Polsce,10 i 11 listopada, zapłoną ogniska przy których celebrować będziemy pamiętne wydarzenia z historii Polski, prowadzące do odzyskania niepodległości.(...)"

Tak możemy przeczytać na oficjalnej stronie akcji organizowanej przez harcerzy ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej – drugiej co do wielkości organizacji harcerskiej w Polsce. Ponieważ program skierowany jest dla wszystkich chętnych, nasi mysłowiccy harcerze podjęli to wyzwanie już po raz drugi.

– W roku rocznicowym 2018 po raz pierwszy wzięliśmy udział w tej akcji, aby podkreślić w ten sposób szczególność obchodów odzyskania niepodległości. Nasze działanie skupiło przy ogniu ponad 100 osób. Wspólnie wspominaliśmy bohaterów i śpiewaliśmy patriotyczne pieśni. – mówi Anna Berzowska.

. – Nasze ognisko odbędzie się 11 listopada o godz. 18.00 na "Górce Słupeckiej". Zaprosiliśmy na nie wszystkich zuchów i harcerzy z drużyn pracujących na co dzień w szczepie "Zielony Płomień" wraz z rodzinami. Zaprosiliśmy naszą Komendę oraz harcerzy z całego hufca. Zaprosiliśmy także prezydenta miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza, który wsparł nasze działanie organizacyjnie. Serdecznie zapraszamy również wszystkich chętnych mieszkańców miasta chcących uczcić święto odzyskania niepodległości z nami przy Ogniu Niepodległości.

Szczegóły TUTAJ

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice