GW: Miasto chce przejąć dawną kopalnię Mysłowice. "Mamy pomysł prosty, ale realny"

11 stycznia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Dzisiejsze internetowe wydanie Gazety Wyborczej przynosi informacje ws. przyszłości terenów po kopalni Mysłowice. Nowy prezydent Dariusz Wójtowicz zadeklarował niedawno, że chce, by miasto jednak przejęło teren. – Absolutnie nie myślimy o tworzeniu muzeów czy funkcji kulturalnej. Musimy być realistami. To ostatnia szansa, by ściągnąć do miasta biznes, stworzyć miejsca pracy. Teren dawnej kopalni muszą zająć firmy. To jedyny sensowny pomysł dla tego terenu – zaznacza Michał Woźniczko, dyrektor kancelarii prezydenta Mysłowic.

Nowe władze Mysłowic deklarują, że chcą przejąć kopalnię Mysłowice. Przez lata teren położony w samym środku miasta leżał odłogiem.

Teren dawnej kopalni podzielony jest na dwie części: starą z kilkoma zabytkowymi budynkami i nową. – Jesteśmy w trakcie rozmów ze Spółka Restrukturyzacji Kopalń i uzgodniliśmy, że w przyszłym roku miasto przejmie część starą. Za dwa-trzy lata SRK uwolni nowszą część i wówczas będziemy się starać, by utworzyć w niej Specjalną Strefę Ekonomiczną – mówi Woźniczko.

Dyrektor dodaje, że w najbliższym czasie miasto przeprowadzi kampanię informacyjno-promocyjną w poszukiwaniu inwestorów dla pierwszej części. 

Czytaj więcej na stronie: Gazety Wyborczej

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice