Grupa polskich i niemieckich uczniów odwiedziła Urząd

24 października 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

23 października br. grupa polskich i niemieckich uczniów w ramach wymiany szkolnej wraz z opiekunami i Dyrekcją I Liceum Ogólnokształcącego odwiedziła Urząd Miasta Mysłowice. Podczas wizyty w magistracie młodzież spotkała się z I Zastępcą Prezydenta Miasta Wojciechem Chmielem oraz zwiedziła salę sesyjną, gdzie przybliżono historię miasta.

Odbywająca się co dwa lata wymiana mająca już dwudziestoletnią tradycję umożliwia wyjazdy polskiej młodzieży do Niemiec, jak i przyjazdy naszych zachodnich sąsiadów do Polski. Tegoroczna wizyta niemieckiej grupy rozpoczęła się 20 października br. 2-dniowym pobytem w Krakowie.

Obecnie grupa przebywa w Mysłowicach i jest zakwaterowana u mysłowickich rodzin. W programie pobytu planowane jest również zwiedzanie Obozu Koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

W wymianie bierze udział 15 osobowa grupa młodzieży ze szkoły niemieckiej Berufliche Schule z Muhlacker. Wizyta grypy potrwa do 25 października br.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice