Firma Alinox inwestuje kolejne miliony w Mysłowicach!

02 lutego 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

W piątkowe południe w siedzibie firmy Alinox odbyło się spotkanie związane z rozbudową infrastruktury oraz kolejnymi inwestycjami przy ulicy Partyzantów. Wartość planowanej inwestycji to suma około 120 milionów złotych.

Urząd reprezentowali Prezydent Miasta Dariusz Wójtowicz, zastępca Prezydenta Urszula Gruca – Stachura, dyrektor Kancelarii Prezydenta Miasta Michał Woźniczko, kierownik Kancelarii Anna Skowron - Malinowska oraz pracownicy UM.

Spotkanie przebiegło w dobrej i życzliwej atmosferze, a przedstawiciele władz miasta wyrazili chęć dalszej współpracy, oczywiście w ścisłej współpracy z mieszkańcami dzielnicy. Alinox chce rozbudować swoje zaplecze techniczne, m.in. po przez budowę trzech dodatkowych budynków – dwa magazyny oraz jeden obiekt przeznaczony pod działalność biurową.

Tereny graniczne, na których planowana jest budowa obiektów, należą do miasta – stąd wnioski o ścisłą współpracę ze strony inwestora.

Problemy, z którymi mierzy się spółka to np. brak podłączenia do kanalizacji deszczowej, co sprawia, że podczas ulewnych deszczy zalewa niżej położone firmy. Potrzebna jest również zgoda na wycinkę drzew oraz budowę wysokiego, bo 20 metrowego magazynu.

Ze względu na obopólną korzyść, prezydent miasta postanowił podjąć ścisłą współpracę, wyznaczył pracownika UM, który swoją wiedzą i doświadczeniem będzie wspierał firmę w uzyskaniu zgód i pozwoleń.

Aby mieć kontrolę nad przebiegiem tak poważnej inwestycji, padła propozycja, aby raz w miesiącu w Urzędzie Miasta odbywało się robocze spotkanie zainteresowanych stron.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice