Dziecięca akcja: Zostań w domu - będzie dobrze!

01 kwietnia 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

W Mysłowicach rozpoczęła się wielka miejska akcja  społeczna, której bohaterami są dzieci i ich prace plastyczne. Prowadzona jest pod hasłem „zostań w domu - będzie dobrze”.

- Piękna, wzruszająca i dająca nadzieję galeria dziecięcych plakatów, jaka powstaje w oknach Urzędu Miasta, to ważne dla mnie wydarzenie. Dzieci z całego miasta dają nam wsparcie duchowe i emocjonalne. Okna magistratu stają się żywe, pełne dobrych myśli. Za to Wam dziękuję - mówi Prezydent Dariusz Wójtowicz.

Od wtorku dzieci z Mysłowic tworzą w swoich domach piękne prace plastyczne. Mają na celu podnieść na duchu służby medyczne, mundurowe i urzędników, czyli tych wszystkich, którzy dzień w dzień dbają o nasze bezpieczeństwo.

W środę rano pierwsze obrazy i laurki zawisły w oknach Urzędu Miasta Mysłowice. Widok barwnych prac robi wrażenie. Są piękne i szczere, jak dusza dziecka.

- Przekazane na moje ręce pierwsze prace dają nadzieję, że pandemia szybko się zakończy. Dzieci inaczej niż dorośli spoglądają w przyszłość i to widać na obrazach. Proszę o kolejne, niech okna naszego Urzędu staną się piękną mozaiką dziecięcych prac - mówi Prezydent Wójtowicz.

W oknach Urzędu zawisły również laurki dla naszej bohaterskiej małej księżniczki Lenki Surmy, walczącej od kilku lat z chorobą nowotworową. Zrobiły je dzieci z Akademii PrzedSzkolnej Skrzat.

Dziecięce dzieła sztuki można wrzucać do stojącej w drzwiach Magistratu urny na dokumenty. W ramach prowadzonych działań, zostaną poddane ozonowaniu, a następnie trafią do jedynej w swoim rodzaju galerii - na szklane sztalugi!

Pragniemy podziękować za pozytywny odzew ze strony dzieci i ich rodziców. W szczególności Natalii Mospinek, która jako pierwsza wykonała przepiękną pracę i dała przykład innym dzieciom.

Niesamowite jest to, że tych jakże trudnych dla nas chwilach, najmłodsi mieszkańcy naszego miasta tworzą najpiękniejszą na świecie galerię!

Szanowni Mysłowiczanie, weźcie przykład z dzieci, zostańcie w domu, będzie dobrze!

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice