Drogo jak w Mysłowicach

20 września 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Najwyższe opłaty za wodę w kraju i najdroższe łącznie opłaty komunalne zaraz po Tarnowskich Górach. Najnowszy raport przygotowany przez firmę Curulis z września tego roku nie pozostawia złudzeń. Mysłowiczanie płacą za nieudolną politykę obecnej ekipy rządzącej w mieście.

Każdego roku ponad 70 tysięcy mysłowiczan korzysta z usług komunalnych. Czysta woda czy bieżące remonty są podstawowymi potrzebami mieszkańców. Za ich organizację odpowiedzialność ponoszą władze Mysłowic. To one powinny dbać zarówno o właściwą jakość usług jak i racjonalny poziom kosztów. Jakość usług komunalnych w Mysłowicach pozostawia wiele do życzenia. Za to ceny za wodę są najdroższe w Polsce.

Jak mówią twórcy ogólnopolskiego raportu jego głównym celem było zbadanie przeciętnego poziomu wydatków mieszkańców na najważniejsze usługi komunalne. Dzięki przeprowadzonemu badaniu można porównać, w których miastach obciążenia mieszkańców z tytułu korzystania z usług komunalnych są najmniejsze. Z drugiej strony ranking pokazuje również miasta z najwyższymi kosztami życia. W grupie tych ostatnich, niestety przodują Mysłowic.

Najmniej za wodę płacą mieszkańcy Opola Lubelskiego – średnio 810 zł rocznie.
Najwięcej mieszkańcy Mysłowic – średnio 2 241 zł rocznie

Najmniej za usługi komunalne łącznie płacą mieszkańcy Kozienic – 1 310 zł rocznie
Najwięcej Tarnowskich Gór i Mysłowice 3 909 zł rocznie

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice