Dociekliwy jak Papaj!

01 lipca 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Na ostatniej sesji Rady Miasta przewodniczący Tomasz Papaj, zapytał o przesłanki jakimi kierował się prezydent organizując dwa konkursy na dyrektorów miejskich placówek oświatowych w czasie pandemii COVID-19.

Pytanie zostało zadane już po powierzeniu przez prezydenta obowiązków dyrektorom, co wyraźnie wskazuje na brak wiedzy i kompetencji w tym zakresie przewodniczącego. Mógł przecież zwrócić się z takim pytaniem do prezydenta w trakcie postępowania konkursowego lub tuż po pojawieniu się zarządzenia o powołaniu komisji konkursowej, które opublikowano na stronie urzędowego bipu już 3 czerwca br.

Gdy nie świecą reflektory kamer przewodniczący nie potrafi zwyczajnie zadzwonić do Urzędu i zapytać. Zadajmy sobie pytanie czy to troska o zdrowie kandydatów na dyrektorów i członków komisji? Czy być może chęć pokazania się w świetle kamer? A może to próba wciągnięcia w swoje polityczne gry jednej z kandydatek na dyrektora?

Tak bywa kiedy nie została spełnione priorytetowa ambicja przewodniczącego jaką było obsadzenia stanowisk w mieście. Szkoda, że na pytanie o przesłanki jakimi sam kierował się zwołując sesje nie w trybie zdalnym nie odpowiedział.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice