Dłużnicy mysłowickich mieszkań komunalnych

13 marca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Dzisiaj w Urzędzie Miasta Mysłowice odbyła się narada poświęcona ogromnemu zadłużeniu jakie w okresie ostatnich lat powstało w naszym mieście z tytułu nieopłacanych czynszów przez mieszkańców. Z przekazanych informacji wynika, że zobowiązania sięgają ponad 32 miliony złotych!

W Mysłowicach kuleje skuteczność ściągalności zobowiązań. W gminnych mieszkaniach komunalnych zamieszkują osoby, które od wielu lat nie dokonują opłat, przez co są winni miastu nawet ponad 100 tysięcy złotych!

W lokalach z dostępem do centralnego ogrzewania zamieszkują rodziny, które od lat nie uiściły ani jednej opłaty czynszowej. Windykacja należności prowadzona jest w sposób mało profesjonalny i nieskuteczny.

Osoby, które chcą spłacać swoje zadłużenie ratalnie, otrzymują taką możliwość. Poszerzona będzie również pomoc Gminy w zakresie odpracowania długu.

Mieszkańcy zadłużonych pełnokomfortowych lokali, gdzie dodatkowo dochodzi do dewastacji i notorycznego zakłócania porządku, czują się bezkarni, bo MZGK i Gmina nie dokonywała do tej pory skutecznych eksmisji. Niebawem ma się to zmienić.

O szczegółach będziemy informowali na bieżąco.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice